Završen Mjesec hrvatske knjige

Autor: Administrator , 20. 12. 2018.

U Mjesecu hrvatske knjige glasovi naših prvašića ispunili su školsku knjižnicu. Učenici su upoznali knjižnični prostor i školsku knjižničarku. U knjižnici su dobili svoje članske iskaznice i posudili svoju prvu knjigu. Naučili su koja je uloga školske knjižnice i što sve tamo mogu raditi. Naša knjižničarka objasnila im je da knjige koje se u knjižnici nalaze pripadaju cijeloj školi. Zato ih je važno čuvati i nakon čitanja vratiti čitave i nepošarane. Budući da naši dragi prvašići jako vole priče i bajke Mali knjižničari su im pročitali nekoliko priča. Bilo je to jedno jako opušteno i veselo druženje uz knjige. Našu avanturu smo nastavili u drugim razredima kojima smo čitali ulomke iz knjiga „Zvjezdolina“. Nakon toga učenici trećih razreda uživali su slušajući „Priču o vitezu i Martinu“. S novom pričom Seoski snijeg iz knjige „Tajna tužnog psa i druge priče “ bili smo gosti u četvrtim razredima. Učenicima petih i šestih razreda čitali smo avanture učenice Pamele iz knjige „Nova sam u školi“. S velikim zanimanjem naši sedmaši i osmaši su poslušali ulomak iz najnovijeg romana „Haj, ja sam online“.  Mali su knjižničari, Anđa Mamić (5.b), Lara Husar (6.b), Ivona Spajić (7.a), Marta Novoselić (7.a), Petra Liović (7.a), Iva Kovačić (7.a), Leonarda Mihaljević (7.a), Ivana Klarić (8.b), Nika Kolesarić (8.b) i Korina Tolić (8.c) bili čitači koji su hrabro predstavili najnovije naslove koji se nalaze u našoj knjižnici.

Također u Mjesecu hrvatske knjige u jednom mini projektu  „Čitam više, čitam bolje- čitam najdražu knjigu“ sudjelovali su učenici 2.c, 3. a, 3.b i 4.b razreda. Učenici su svakodnevno pod odmorima u knjižnici ili u razredu čitali odabrane naslove i na kraju na završnom danu uz čajanku izrađivali straničnike i čitali priče igračkama Djeda Božičnjaka te se čitajući lijepo zabavili. Dio pozitivne i vesele atmosfere koja je vladala u knjižnici i po razredima možete  pogledati na Facebook stranici škole.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka