Božićna čarolija u školi

Autor: Administrator , 21. 12. 2018.

Naša je škola i ove godine zasjala u pravom božićnom, čarobnom sjaju. Njezini hodnici, hol, učionice i školska knjižnica obučeni su u lijepo zimsko ruho te su tako stvorili pravi blagdanski ugođaj. Lijepo je prošetati školom i vidjeti prekrasne panoe, božićna drvca, lampice, kuglice, svjećice i snježne pahuljice. Svi ovi ukrasi imaju posebno značenje jer su stvoreni uz veliki trud i volju naših učenika i djelatnika škole. Božićna čarolija je dosegnula svoj vrhunac na  priredbama koje su održane u srijedu i četvrtak. Duh Božića uvukao se u svaki kutak naše škole, među sve učenike, izvođače, nastavnike, roditelje, bake, djedove i drage nam goste škole. Ove godine smo za sve, drage nam goste, pripremili mjuzikl „Matilda“. U pripremi su sudjelovali glumci: Matilda- Lara Jakopović (7.b); Sebastijan – Matildin otac – Filip Baranjek (7.b); Koke – Matildina majka – Leonarda Mihaljević (7.a); Dora Blažeković (7.a); knjižničarka – Ivona Spajić (7.a), Mia Kebet (7.a); Učiteljica – Sara Begović (7.a), Iva Kovačić (7.a), Matildin brat – Patrik Gašpar (7.b); prijatelj iz razreda – David Kurtek(7.b). Dramsku skupinu sedmih razreda uvježbala je nastavnica Tanja Šustić.  Djecu u dvorištu i razredu glumili su: Tea Slukan, Ana Kuretk, Karla Čeple, Anja Pap, Tila Milović, Petar Zrno, Noa Kapraljević, Ivan Mihaljević, Matija Novaković iz 3.b razreda. Dramsku skupinu trećih razreda uvježbala je učiteljica Brigita Korman. Ovaj mjuzikl ne bi tako lijepo prošao bez velikog truda i zalaganja našeg divnog zbora kojeg je uvježbala nastavnica Alma Mance. Solisti su bili: Ivan Bulić (2.b), Natali Balić (2.c), Ana – Marija Vranjković (4.c), Lana Zec (4.c), Dunja Klaić (5.b), Lea Brčić (7.a), Ana Brigita Drmić (7.a), Mia Božičević (7.a), Ana Plivelić (7.a), Lea Plivelić (7.a), Ena Petešić (7.a), Marin Bulić (7.b) i Daniel Brtan (7.b). Plesnu točku su nam izvele učenice Hana Čalić, Dora Lizak, Lucija Peko, Mia Martinčević i Mihaela Janžek iz 4.a razreda. Uvježbala ih je učiteljica Nataša Subašić. Dvije skladbe U dobro ja vjerujem i Kad odrastem bit ću dijete zajedno sa zborom na znakovnom jeziku uvježbala je vjeroučiteljica Vesna Klir. Scenu i ilustracije likova iz poznatih književnih djela i ostalu scenografiju izradili su učenici petih i šestih razreda: Niko Mihaljević, Anđa Mamić, Dunja Klaić, Aaron Pap, Matija Ladnjak, David Muretić, Ivan Svoboda, Ivo Pavić, Lara Dragović, Dunja Širić, Klara Dodig, Lana Mihaljević, Hana Veić, Antun Udovičić, David Zelić, Dora Vrdoljak, Petra Buković, Lara Dodig, Ines Vukovski, Iva Duspara, Ena Pokorić, Magdalena Katalin, Roko Majer, Borna Jurišić, Giancarla Cebić, Ana Marija Berženi, Tina Škrinjar, Josipa Krišto, Karlo Zrakić, Lorena Tot, Laura Habuda, Nikolina Korpak, Marcus Mc Donald, Mia Radanović i Marija Žagar uz nastavnicu Silviju Vukašinović. Tehničku podršku je pružio gospodin Marinko Bulić. U projektu su sudjelovale pripravnica Marija Sigurnjak i knjižničarka Marina Šimleša.

Ozarena i nasmijana dječja lica, kao i lica posjetitelja najveće su priznanje i poklon svim izvođačima i njihovim učiteljicama. Voditelji su bili učenici osmih razreda, Petar Milović (8.a) i Ivana Klarić (8.b), koji su na kraju priredbe svima zaželjele sve najljepše za Božić i Novu godinu. Fotografije pogledajte na Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka