Lektira iz vraćice u 3.a

Autor: Administrator , 28. 3. 2019.

Učenici 3.a razreda su imali jučer neobičan lektirni zadatak. Staviti lektiru  „Pripovijest o doktoru Dolittleu“ u papirnatu vrećicu. Kako im je to uspjelo pročitajte i pokušajte i vi. Prednju stranu papirnate vrećice oslikali su kao naslovnicu pročitanog djela (ispisali su naslov i ime pisca). Ovaj dio radili su izravno na vrećici ili na posebnom papiru kojeg su po završetku rada zalijepili na papirnatu vrećicu.  Na suprotnoj strani papirnate vrećice zapisali su: glavne i sporedne likove, osobine likova. Bočne strane papirnate vrećice također su iskoristili za pouku i rečenice koje su im ostale u posebnom lijepom sjećanju.  Nakon izrade vanjskog dijela u papirnatu vrećicu stavili su 6 predmeta koji imaju nekakvu vezu s pročitanom knjigom. Tijekom prezentacije rada učenici su iz vrećice izvlačili predmete koje su u nju stavili i objašnjavali razlog zbog kojeg baš taj predmet zaslužuje svoje mjesto u njihovoj priči, a naravno, ima veze s pročitanom knjigom. U vrećicama su se tako nalazile razne stvari: plišane životinje, banane, sat, brodovi, stetoskopi, prave rukavice koje koriste veterinari, naočale, kape. Na satu je uz učiteljicu Željku Čokolić bila i knjižničarka koja ih je sve  pohvalila za uložen trud i rad.

Svaka nova ideja poticaj je učenicima na čitanje lektire, te, nadamo se, i na razvijanje ljubavi prema čitanju. Nekoliko fotografija je na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka