3. sjednica Vijeća učenika

Autor: Administrator , 2. 4. 2019.

Treća sjednica Vijeća učenika osnovne škole Višnjevac održana je petak u prostorijama škole. Vijeće učenika čine svi predstavnici razrednih odjela koji se biraju na početku svake nastavne godine. Sjednicu je vodila knjižničarka  koja je pozdravila i prozvala učenike te predložila dnevni red. Dnevni red se sastojao od ovih točaka:

• Učimo kako biti uspješni, a ne blokirani – predstavljanje projekta učenika 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu Građanskog odgoja i obrazovanja
  • Škola za život u našem naselju – predstavljanje projekta učenika 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu Građanskog odgoja i obrazovanja
  • Aktualno

Nakon glasovanja predloženi dnevni red je jednoglasno usvojen. Potom je knjižničarka pozvala Luku Kečkeša (8.b), Saru Januš (8.c), Laru Prka (8.c), Josipu Fijalu (8.c), Josipu Sudarić (8.c) da Vijeću učenika predstave ovogodišnji Projekt Građanin. Luka Kečkeš (8.a) je učenicima objasnio kako je cilj projekta „Učimo kako biti uspješni, a ne blokirani“ osposobiti mlade za upravljanje financijama u bliskoj budućnosti kako bi bili uspješni, a ne blokirani. Proveo nas je kroz sve faze projekta i kroz plan akcije. Zatim su nam projekt „Škola za život u našem naselju“ opisale učenice Sara Januš (8.c), Lara Prka (8.c), Josipa Fijalu (8.c), Josipa Sudarić (8.c). Cilj ovog projekta je poboljšati uvjete života mladih u našem mjestu kroz više sadržaja za mlade kroz aktivnije građansko sudjelovanje i rad u  lokalnoj zajednici. Provele su nas također kroz sve faze projekta i zamolile za što aktivnije sudjelovanje na našem Školskom sajmu. U trećoj točki dnevnog reda učenici razredne nastave su zamolili sve nas da ne kidamo ljuljačke u našem lijepom školskom parkiću te da se bicikli ne vežu za drveće nego na mjesta koja su predviđena za bicikle. Također voditeljica sjednice je zamolila učenike da na vrijeme vraćaju lektiru i da hranu jedu isključivo u kuhinji, a ne ispred knjižnice i po hodnicima. Na kraju sjednice knjižničarka je „Slikovnicu o medijima“ podijelila učenicima razredne nastave te ih pozvala da slikovnicu pročitaju na satovima razrednika. Pomoću ove slikovnice djeca uče o razlici između svijeta medija i stvarnog svijeta. Na sjednici je bila prisutna Silvija Vukašinović, nastavnica Eksperimentalnog izbornog programa nastave Građanskog odgoja i obrazovanja. Sjednica je protekla u dinamičnom i demokratskom ozračju.  Voditeljica sjednice je na kraju zahvalila svim članovima Vijeća učenika na dolasku.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka