Državno natjecanje iz vjeronauka

Autor: Administrator , 7. 4. 2019.

Domaćin, nadbiskupija Đakovačko-osječka,   pozvala  nas je da od 3.-5.travnja  2019.  u prostorijama Vikarijata  u Osijeku,  sudjelujemo  na  svečanom otvaranju i zatvaranju natjecanja pred 200 vjeroučenika i mentora iz cijele Hrvatske. Čast nam je bilo  natjecanje otvoriti  državnom himnom koju je izveo naš zbor  uz vodstvo profesorice  Alme Mance. Naš Marin Bulić  učenik (7.b ) nastupio je pjesmama  ,,Pjevat će Slavonija “ i   ,,Tvoja zemlja“ uz pripremu  profesorice Ivančice Hinek iz Glazbene škole Franjo Kuhač. Osim himne naš zbor je izveo i skladbe ,,Ne rugaj se“ i ,,Reci da“ uz hrvatski znakovni jezik koji je animirala  Ena Petešić (7.a) a pripremljeno je u suradnji profesorice Alme Mance i vjeroučiteljice Vesne Klir.  Za glazbenu pratnju  su bili zaduženi Tirsa Habuda (6.b) zajedno sa svojom braćom Rubenom i Benjaminom, našim bivšim učenicima, a sada srednjoškolcima. Solo dionice izveli su  braća Ivan (2.b)   i Marin Bulić (7.b). Otpjevana je i   zajednička pjesma ,,Mi želimo uzdić Isusa “ s valpovačkim crkvenim zborom.

Iako  visoko plasirana na nadbiskupijskoj razini natjecanja iz vjeronauka – Vjeronaučne olimpijade  za osnovne i srednje škole pod nazivom,,Svjedoci radosne vijesti u hrvatskom narodu,  naša škola nije  se  ove godine natjecala na državnoj razini.

Zahvaljujemo ravnatelju na organiziranom prijevozu za 40- tak učenika i roditeljima koji su nas pratili na tom veličanstvenom događaju. Fotografije  možete pogledati  na našoj Facebook stranici a snimili su ih naši učenici Roko Baban Gages i Matej Vranić iz 7.a.

Izvjestila : Vesna Klir, vjeroučiteljica