Značajno priznanje za naš Erasmus + projekt

Autor: Administrator , 21. 9. 2019.

Posebno nam je zadovoljstvo izvijestiti da je Osnovna škola Višnjevac i pedagoginja Melita Krstić  u svojstvu koordinatora projekta  dobili e-Twinning oznaku kvalitete (e-Twinning quality lable) za Erasmus+ projekt „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“ (radni naslov „Zagrljaj – Europski pokret za odgovorne aktivne građane bilo gdje“. Projekt se provodio u našoj školi od 1.9.2016.-31.8.2019. godine. Nositelj projekta je bila škola Archbishop Ilsley Catholic  School iz Birmingama, Ujedinjeno Kraljevstvo. Osim Ujedinjenog Kraljevstva zemlje partneri u projektu bili su: Španjolska (grad Murcia; škola „IES Ramon y Cajal Colegio de Procuradores de Murcia”), Poljska (grad Szczecin; škola: „IV Liceum Ogolnoksztalcace“), Portugal (grad Macedo de Cavaleiros; škola: „Agrupamento de Escolas de Macedo de Cavaleiros“), Italija (grad Messina, Sicilia ; škola: „Liceo Scientifico Statale Seguenza“), Finska (grad Kiiminki ; škola: „Kiimingin lukio“) i naravno, naša škola.

Prema ocjeni komisije za dodjelu oznaka kvalitete tijekom provedbe ovog eTwinning projekta „korištene su pedagoške inovacije. Projekt je integriran u kurikulum. Komunikacija i suradnja između partnerskih organizacija je kvalitetno ostvarena. Projektne aktivnosti kvalitetno su predstavljene. Rezultati projekta vidljivi su u TwinSpace-u. Tijekom provedbe projekta  korišteni su web alati. Evaluacija je vidljiva u TwinSpace-u. Diseminacija projekta vidljiva je u aktivnostima u odgojno-obrazovnoj ustanovi, preporuča se suradnja s medijima. Učenici su uključeni u TwinSpace.“

Ovim putem želimo se zahvaliti cjelokupnom projektnom timu škole koji je zaslužan za ovo značajno priznanje  – ravnatelj Dane Končar, učitelji Silvija Vukašinović, Alma Mance, Doroteja Vojedilov, Oliver Timarac, Hrvoje Knežević, Marina Vidaković, Lada Malinović, Anica Ivković, Ana Andrić, Vesna Klir i knjižničarka Marina Šimleša. Isto tako ovaj projekt ne bi bio uspješan bez naših učenika i zahvaljujemo se najaktivnijima – Marin Rašić, Dora Klaić, Karla Erdelji, Helena Andrašek, Iva Komar, Luka Varga, Ivana Klarić, Nika Kolesarić, Marin Bulić, Ivona Širić, Marija Katalin, Mia Macan, Tena Mlinarić, Ena Sebenji, Ivano Lukas Šelmić, Lara Mazur i Tara Beženi. I na kraju zahvala našim roditeljima koji su nas podržali i pomagali te u travnju 2018. ugostili naše učenike i pružili im ugodan dom i ostavili našu školu, grad i zemlju u posebno prijatnom sjećanju svim sudionicima.