Europski dan jezika

Autor: Administrator , 30. 9. 2019.

Diljem Europe 26. rujan dan je posvećen promicanju važnosti učenja jezika. Budući da poslovica kaže: “Vrijediš onoliko koliko jezika znaš” i mi u Osnovnoj školi Višnjevac svake godine obilježavamo ovaj dan raznim zanimljivim aktivnostima.

Četvrti razredi imali su zadatak izabrati svoju omiljenu riječ na engleskom jeziku i zatim je pronaći na još nekoliko europskih jezika te ju prikazati crtežom. Bile su tu lopte, psi, mačke, sladoledi i mnoge druge stvari koje djeca vole.

Šesti razredi su ispunjavali slijepu kartu Europe i zapisivali imena zemalja i jezika koje znaju. Nakon toga su uz pomoć aplikacije prevodili pozdrave i jednostavnije izraze na šest različitih jezika.

Sedmi razredi su osmislili svog europskog Superheroja, nabrajajući njegove ili njezine moći, opisujući kostim te navodeći njegovu/njezinu životnu priču.

Osmi razredi su na engleskom jeziku trebali navesti nekoliko zanimljivih činjenica o raznim europskim zemljama pa smo tako saznali koja je najbogatija europska zemlja, iz koje zemlje dolazi najviša žena, gdje je prvi put izumljen yo-yo, te čiji stanovnici čitaju najviše knjiga.

Učenici osmih razreda koji uče njemački jezik slušali su razgovore na različitim europskim jezicima te pogađali o kojem se jeziku radi.

Europski dan jezika je iza nas, no mi nastavljamo i dalje, neumorno učimo i obogaćujemo znanje stranih jezika jer svaki novi jezik otvara nova vrata i pruža nove mogućnosti.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranicil.

Izvijestila Doroteja Vojedilov, učiteljica engleskog i njemačkog jezika