Posjetili smo 11. Festival prava djece u Cinestaru

Autor: Administrator , 25. 10. 2019.

U utorak, 22.listopada 2019., naši učenici, predstavnici Vijeća učenika i učenici koji pohađaju nastavu Građanskog odgoja i obrazovanja povodom obilježavanja Dana prava djece posjetili su i pogledali zanimljive filmove o dječjim pravima u Cinestaru u Portanovoj. Djeca i mladi iz cijele Hrvatske su autori domaćih i međunarodnih filmova koji se prikazuju njihovim vršnjacima u 22 grada u Hrvatskoj na projekcijama za osnovne i srednje škole. Svi filmovi prilagođeni su djeci s oštećenjima sluha i vida, čime je 11. Festival prava djece jedini u potpunosti inkluzivni festival u Hrvatskoj. Pogledali smo filmove: Svakom je Bog dao nešto, Posljedice,Kao da se uklapam, Ispod maske, Odlučno ne, U sjeni, Reci ne nasilju, Dă-m šinš, Rand i Wassim, Munje, gromovi i naši strahovi, The Igra. Filmove su gledali: Karlo Šebešćen (5.b), Giancarla Cebić (6.c), Gregor Đuras (6.c), Dominik Dragušica (6.c), Matej Vukovski (8.c), David Kurtek (8.b) i Josip Bistrović (8.a), učenike su vodile nastavnica Silvija Vukašinović i knjižničarka Marina Šimleša. Pročitajte nekoliko dojmova naših učenika.

Svidio mi se film Svakome je Bog dao nešto jer film govori o dječaku Teu koji boluje od bolesti staklene kosti. Film govori o njegovim željama i prijateljstvima i kako ga bolest ne sprječava da uživa u plivanju. Dominik Dragušica (6.c)

Film The Igra mi se jako sviđa zato što je stop animacija i jako je čudna. U The Igri prepoznao sam neke igre koje i sam igram. Karlo Šebešćen (5.b)

Najbolji film mi je The Igra jer se radi o igricama, snimljeno je vrlo dobro pomoću kombiniranja slika je na kraju ispalo kao film. Također nije bila samo jedna igra nego više njih koje su mi poznate. Gregor Đuras (6.c)

Nekoliko fotografija pogledajte pod "više".

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka