Mjesec hrvatske knjige

Autor: Administrator , 16. 11. 2019.

U Mjesecu hrvatske knjige glasovi naših veselih prvašića ispunili su školsku knjižnicu. Učenici su upoznali knjižnični prostor i školsku knjižničarku. U knjižnici su dobili svoje članske iskaznice i posudili svoju prvu knjigu. Naučili su koja je uloga školske knjižnice i što sve tamo mogu raditi. Naša knjižničarka objasnila im je da knjige koje se u knjižnici nalaze pripadaju cijeloj školi. Zato ih je važno čuvati i nakon čitanja vratiti čitave i nepošarane. Naši dragi prvašići jako vole priče i bajke Mali knjižničari su im pročitali Priču o vitezu i Martinu. Bilo je to jedno jako opušteno i veselo druženje uz knjige. Našu avanturu smo nastavili u drugim razredima s kojima smo ponovili pravila ponašanja u knjižnici i pogledali crtić „Pinokio“. Nakon toga su učenici trećih razreda naučili kako se služiti enciklopedijama te uživali u izradi straničnika za naše nove prijatelje iz OŠ J. Kozarac iz Josipovca Punitovačkog. U četvrtim razredima smo crtali nove naslovnice poznatih lektira te izrađivali straničnike. Učenici petih razreda imali su lektiru iz vrećice te su upoznali dijelove knjige. Šesti razredi su naučili sve o izradi časopisa. S velikim zanimanjem naši sedmaši su upoznali referentnu zbirku. Učenici osmih razreda su ponovili što znaju o knjižnici, knjižnoj građi te igrali društvene igre. Mali su knjižničari, Dvina Tolić (5.b), Lucija Kišurek (5.b), Ivona Spajić (8.a), Marta Novoselić (8.a), Leonarda Mihaljević (8.a), Sara Begović (8.a) bili glavni pomagači u obilježavanju još jednog Mjeseca hrvatske knjige.

Dio pozitivne i vesele atmosfere koja je vladala u knjižnici i po razredima možete  pogledati na Facebook stranici škole.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka