Maraton čitanja u našoj školi

Autor: Mirjana Bagarić, 23. 10. 2021.

Danas je započeo cjelodnevni, najavljeni maraton čitanja - Minuta za čitanje. Organizator je Hrvatsko čitateljsko društvo, naša škola se prvi put priključila ovoj akciji. Cilj je ove online akcije poticanje čitanja i pismenosti kroz popularizaciju čitanja iz užitka, kao temeljnog preduvjeta za razvoj spomenutih vještina, ali i kao neizostavnog kulturnog sadržaja u životu svakog pojedinca. Naše videozapise možete poslušati na našem YouTube kanalu škole. Zahvaljujem svim učenicima: Karlo Balog (1.c), Tena Kordić (1.c), Ivano Lazarević (1.c), Marko Jukić (1.c), Katja Širić (2.a), Josip Peko Lončar (2.a), Ivan Alerić (2.a), Iskra Benčić (2.b), Tomislav Popić (2.b), Mateo Maretić (2.c), Lucija Pavić (2.c), Dunja Đerki (2.c), Mislav Ravlić (2.c), Mario Vlašić (2.c), Tin Jalšovec (2.c), Gabrijel Dacić (3.a), Patrik Barušić (3.a), Mila Balen (3.c), Lara Čoklo (3.c), Eve Maris Petrović (3.c), Lena Kupirović Bašić (3.c), Darin Benčić (4.c), Anja Andraković(4.c), Helena Putar (4.c), Ella Orbanić (4.c), koji su se odazvali ovoj lijepoj akciji promocije čitanja. Zahvaljujem i učiteljicama Jasni Dorić, Željki Čokolić, Brigiti Korman, Jeli Filakov Bolšec, Nataši Subašić, Maji Grbačić, Franki Majer, Petri Šimenić i učitelju Mislavu Zemljaku na pomoći u realizaciji ove akcije.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka