Izlet u Pečuh, Mađarska

Autor: Administrator , 8. 11. 2021.

Učenici 8. razreda izbornog predmeta građanskog odgoja i obrazovanja  naše škole, na poziv ravnatelja i djelatnika Prosvjetno-kulturnog centra Mađara u RH, sudjelovali su u projektu prekogranične suradnje „ BeeDrugFree: Talk freely – Connect courageously – Prevent effectively (Slobodno govori – Hrabro se poveži – Učinkovito spriječi)“. U Pečuhu su, uz stručno vodstvo, naši učenici prošli edukaciju “Međuprijelazi”, koja se sastojala od interaktivne izložbe gdje je na dinamičan način prikazan i dokumentiran problem ovisnosti. U fokusu prekograničnog projekta je prevencija korištenja droga kod mladih u zajedničkoj suradnji  ljudi koji žive i rade s obje strane granice.

Nakon izložbe, učenici su  prošetali središtem ovog lijepog grada i  odmorili se  na omiljenim odredištima za mlade.

Iduća etapa u projektu je nagradni natječaj - osmisliti kratke filmove, seriju fotografija i plakate za mlade od 15 do 19 godina pod nazivom „Skreni pozornost svojim vršnjacima na negativne učinke ovisnosti!" Na slijedećim satovima  likovne kulture i građanskog odgoja, vrijedni učenici osmih razreda  svojom kreativnošću  će  doživljaj izložbe   prikazati  kroz kritičko promišljanje teme   likovno-umjetničkim  pristupom. Veselimo se radu svih mladih umjetnika  osmaša  na temu prevencije droga i ovisnosti. Organizatori su pripremili vrijedne nagrade, a autori najboljih radova bit će nagrađeni putovanjem u Mađarsku. Edukativni izlet  organizirale  i vodile  nastavnice Silvija Vukašinović (nastavnik, voditelj izbornog predmeta građanski odgoj i obrazovanje), Marina Šimleša (knjižničarka) te Mirela Berlančić, (projektna asistentica, nastavnik u  Prosvjetno-kulturni centaru Mađara u RH, Osijek). Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila Silvija Vukašinović