Završen Mjesec hrvatske knjige u knjižnici

Autor: Administrator , 24. 11. 2021.

Od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Naša knjižnica imala je bogat program. Učenici prvih razreda su upisani u knjižnicu i po prvi su puta posudili slikovnice. Učenici drugih razreda su umjesto čitanja lektire zajedno s knjižničarkom pogledali crtani film Pinokio. Svi znamo da nam je ova godina proglašena Godinom čitanja. Tim povodom u knjižnici je organiziran i zanimljiv foto natječaj u kojem su mogli sudjelovati učenici od 3. do 8. razreda. Tema foto natječaja je bila: Ajmo HRVATI se s knjigom. Za sudjelovanje na foto natječaju učenici su se trebali fotografirati kako čitaju knjigu domaćeg autora ili knjigu domaćeg autora fotografirati na maštovit način. Pristiglo je puno fotografija. Povjerenstvo u čijem se sastavu bile učiteljice Jasna Dorić, Ana Andrić i Dora Fančović teškom mukom su odabrale tri najbolje fotografije. Čestitamo Lejli Selmani (4.c) na osvojenom prvom mjestu, drugo mjesto osvojila je Lara Ozimec (3.c) dok je treće mjesto pripalo Mariji Duspara (3.b).

Zahvaljujemo i svim učenicima koji su sudjelovali: Leonarda Šuster (3.a), Gabrijel Dacić (3.a), Paula Punčec (3.a), Matea Varoščić (3.b), Eve Maris Petrović (3.c), Tea Zatko (3.c), Marija Pejić (3.c), Lorena Dacić (4.a), Karla Kojić (4.a), Lana Drapela (4.b), Lea Duspara (4.c), Darin Benčić (4.c), Veronika Šuster (5.a), Andrea Prgomet (5.a), Ana Vrbanac (5.a), Sven Buhin (5.a), Ana Lučenčić (5.a), Helena Sabo (5.a), Patrik Punčec (5.a), Petar Žagar (6.a) i Vita Dobrinić (8.a). Čestitamo svim učenicima na  odvažnosti, maštovitosti, kreativnosti! Tema našeg ovogodišnjeg foto natječaja je usklađena s temom Mjeseca hrvatske knjige na razini cijele Hrvatske. Izložbu svih fotografija pogledajte u holu škole.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka