Sveti Nikola

Autor: Administrator , 6. 12. 2021.

Danas nam je dramska skupina 2.b razreda i mali zbor priredila kratki program povodom Svetog Nikole. Započeli smo s pjesmom Dođi Sveti Nikola uz solisticu Nikolinu Ćosić (2.a) i mali zbor te pratnju na znakovnom jeziku. Zatim su recitaciju Sveti Nikola izvele Dunja Badurina (2.b), Lara Hegeduš (2.b) i Lena Dinješ (2.b). Pjesmu Donesi nam radosti izvela je Natali Kurtak (4.c) uz pratnju malog zbora te na znakovnom jeziku. Na kraju je uslijedio veseli igrokaz Darovi Sv. Nikole uz izvedbu glumica i glumaca: Corina Mlikota (2.b), Paula Drapela (2.b), Tomislav Popić (2.b), Iskra Benčić (2.b), Lejna Selmani (2.b), Lena Dinješ (2.b), Rajna Gal (2.b), Lara Hegeduš (2.b), Dunja Badurina (2.b), Toni Vladić (2.b), Gregor Butko (2.b). Učenike su uvježbale nastavnice Alma Mance, Brigita Korman i vjeroučiteljica Vesna Klir. Nakon nastupa svi izvođači su nagrađeni velikim pljeskom a zatim je svaki razred posebno posjetio Sveti Nikola i darovao svakom učeniku simboličan dar čoko bananu. Prema narodnom vjerovanju, Sveti Nikola činio je i čudesa.  Poput Isusa smiruje uzburkano more i zato je zaštitnik mornara. Svojim blagoslovom ozdravlja dijete kojemu je zapela riblja kost u grlu, te ga nazivamo i zaštitnikom djece. U veselju smo radili ostatak dana!

Izvijestila: Brigita Korman, učiteljica 2.b

Fotografirala: Marina Šimleša, knjižničarka