Erasmus+, virtualna mobilnost

Autor: Administrator , 14. 3. 2022.

U sklopu našeg Erasmus+ projekta „ We are looking for future Olympic Star“ (Tražimo buduću olimpijsku zvijezdu) od 7. do 9. ožujka 2022. organiziran je Camp 3. Partner iz Italije, koji je nositelj ovog kampa, zbog epidemiološke situacije nije organizirao susret u njihovoj školi već virtualnu mobilnost svih partera. Svaki dan su se održavali virtualni sastanci preko zoom platforme, a svaka škola je u svojim sportskim dvoranama održavala treninge i natjecanja. Međusobno smo razmjenjivali iskustva. Prvi dan bio je trening iz discipline bacanje medicinke (1kg) iz klečećeg položaja a drugi dan bacanje vortexa iz mjesta.  Treći dan je organizirano natjecanje učenika u bacanju vortexa iz mjesta. Aktivnosti s učenicima su provodili naši učitelji TZK Antonio Bičvić i Filip Škrinjarić te učiteljica engleskog i njemačkog Ana Andrić.  Njima su pomagali knjižničarka Marina Šimleša, učitelji povijesti i geografije Mislav Zemljak i Pavle Sivec te pedagoginja koja je koordinator cijelog projekta.

Cilj ove mobilnosti bilo je provesti pripremne vježbe, vježbe imitacije, specifične vježbe te vježbe mišića koji su najviše zahvaćenih u ovim disciplinama. Osim navedenog učenicima su demonstrirane i najčešće pogreške s ciljem uvježbavanje precizne tehnike bacanja.  Učenici su učili i specifičnu terminologiju koja se koristi prilikom izvođenja ovih disciplina.

Učenici 5.a, 6.a i 7.b vrlo aktivno su sudjelovali u svim aktivnostima i vjerujemo puno naučili o bacanjima. Bilo je zanimljivo biti dio šireg tima koji radi iste aktivnosti u još četiri zemlje Europe – Rumunjskoj, Bugarskoj, Slovačkoj i Italiji. Natjecanje posljednjeg dana mobilnosti bilo je vrlo napeto i mala razlika u rezultatima je odlučivala o pobjedniku. Natjecanje je provedeno u 7.b razredu. U disciplini bacanje vortexa iz mjesta za djevojke prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je Dvina Tolić, srebro Tea Jukić, a broncu Lucija Kišurek. Kod dječaka, prvo mjesto i zlato je osvojio Borna Žižanović, srebro Stjepan Vrgoč, a broncu Luka Mikla. Čestitamo pobjednicima!!!

Zahvaljujemo svim sudionicima ponajprije učenicima 5.a, 6.a i 7.b odjela na aktivnom sudjelovanju i učiteljima članovima projektnog tima koji su sve organizirali i pratili.

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici, a video Prvog dana, Drugog dana i Trećeg dana mobinosti na istaknutim linkovima.

Naša slijedeća mobilnost ovog projekta trebala se održati u zadnjem tjednu ožujka 2022. u Rumunjskoj u gradu Suceava. Zbog već poznate situacije s ratom u Ukrajini odlučili smo ovaj susret odgoditi i sačekati da vidimo kako će se odvijati daljnja situacija s ratom. Sigurnost naših učenika i učitelja je na prvom mjestu.

Članak objavljen i na portalu Osijek031 i na Sib.hr