Dani darovitih

Autor: Administrator , 31. 3. 2023.

21. ožujka je Dan darovitih učenika. Tog dana volimo u školu pozvati u goste naše bivše uspješne učenike, jer vjerujemo da je njihovo iskustvo dodatan poticaj za učenje i napredak mlađima. Ove godine u našoj školi Dan darovitih učenika obilježile su posebnim aktivnostima učiteljice Petra Šimenić, Željka Čokolić, Spomenka Stanić i Silvija Vukašinović. Gostovali su nam bivši učenici Hana Šimenić i Marin Rašić, a na dodatnoj smo učili kirigami. Pročitajte i pogledajte kako nam je bilo!

Učenike 2.a i 4.a razreda u produženom boravku posjetila je Hana Šimenić. Hana je bivša učenica OŠ Višnjevac, a trenutno je studentica 5. godine Fakulteta agrobiotehničkih znanosti u Osijeku. Kroz zanimljivu prezentaciju učenici su upoznali Hanu, ali i fakultet na kojem Hana studira. Posebno su bile zanimljive fotografije životinja s kojima studenti rade u sklopu predavanja i prakse. Hanina velika ljubav je cvijeće, posebice sukulenti te je za ovu priliku donijela sukulente, koje inače uzgaja. Učenike je upoznala s tom vrstom cvijeća. Saznali su kada se sadi, koliko često ju treba zalijevati, kakva je zemlja potrebna da bi biljka uspjela i sl. Nakon teorijskog dijela, uslijedio je onaj najzanimljiviji – praktični. Hana je održala radionicu pod nazivom: Mala škola sadnje cvijeća. Prije same sadnje, učenici su se upoznali sa svime što je potrebno za sadnju. Nakon toga učenici su odabrali koji sukulent će saditi te su u svoje posudice stavili zemlju. Uz Haninu pomoć, pravilno su posadili biljku. Za uspomenu, svatko je uz svoju biljku napisao poruku te datum. Nakon sadnje, uputili smo se u naše školsko dvorište kako bi učenici upoznali biljke koje rastu u školskom dvorištu. Uz pomoć mobilne aplikacije Hana je biljku koju je svaki učenik odabrao uslikala te je aplikacija prikazala razne informacije o toj biljci. Učenici su se iznenadili koliko je „ bogato“ naše dvorište! Sretni i zadovoljni, svatko od učenika je kući nosio svoj sukulent koji će ga zasigurno sjećati na taj dan.

Dan darovitih u 6a obilježen je gostovanjem našeg dragog učenika Marina Rašića. Marin je sada student 1.godine preddiplomskog studija Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Dobitnik je nagrade za najbolju fotografiju u državi na natječaju „Hrvatska očima mladih 2022.“ Član je studenske udruge EWoB-Poduzetnici bez granica. Kreator je sadržaja i voditelj društvenih mreža TikTok i Instagram u tvrtki EDukOS. U III. Gimnaziji Osijek s Marinom u ulozi snimatelja, učenici profesora Karla Kobaša osvajaju prvo mjesto za najbolju videonajavu pod nazivom „Kamera, ton, e -lektira!“. Držao je brojna predavanja za mlade o uspjehu, zaradi od hobija, poduzetništvu i važnosti motivacije kod mladih, a ovaj put posjetio je svoju bivšu nastavnicu i njen razred.

O darovitim učenicima brinemo i kroz dodatnu nastavu. Učenici 3.a su na nastavi dodatne matematike naučili japansku tehniku slaganja i rezanja papira "Kirigami". Tu tehniku je izmislio  japanski arhitekt Kirigami, a u prijevodu znači "kiri" - rezati, a "kami" - papir. Učenici su se zabavljali i izrađivali razne ukrase geometrijskih oblika uviđajući kako se matematika nalazi svuda oko nas.  Potrebna je bila iznimna preciznost i urednost.

I na kraju, kao i sve važne datume, Dan darovitih učenika obilježila je likovna skupina nastavnice Silvije Vukašinović prigodnim likovnim radovima izloženim na školskim panoima.

Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici

Izvijestila: Biljana Mrdović-Varevac