Vijeće učenika – 2. sjednica

Autor: Administrator , 19. 12. 2023.

U četvrtak 14.12. održana je druga sjednica Vijeća učenika u školskoj godini 2023./2024. Tema sjednice bila je Prijedlozi učenika za poboljšanje uvjeta rada i nastave u školi. Na sjednicu su se odazvali gotovo svi članovi Vijeća učenika. Sjednicu je otvorila knjižničarka Ivana Lilijan Maligec. Potom je nastavnica Likovne kulture Silvija Vukašinović kratko podsjetila učenike o njihovim pravima i dužnostima u školi. Nakon pozdravne riječi vođenje sjednice preuzeo je predsjednik Vijeća učenika Lovro Šubić, 8.a. Lovro je predložio dnevni red koji se sastojao od dvije točke. Prva točka dnevnog reda bila je Prijedlozi za poboljšanje uvjeta rada i nastave u školi i rasprava o prijedlozima i druga točka dnevnog reda bila je Pitanja i prijedlozi. Dnevni red prihvaćen je i usvojen jednoglasnom odlukom svih članova Vijeća. Uslijedili su prijedlozi za poboljšanje uvjeta rada i nastave u školi. Učenici su nizali unaprijed pripremljene prijedloge koje su raspravili s kolegama iz svojih razrednih odjela. Prijedloge smo zapisali na ploču te smo ih grupirali tematski kako bi ih što kvalitetnije predstavili vodećim tijelima škole.

Svi prijedlozi učenika usvojeni su i time je zaključena prva točka dnevnog reda. Dodatnih pitanja i prijedloga učenici nisu imali pa je tako zaključena i druga sjednica Vijeća učenika. Prijedloge učenika će predsjednik Vijeća učenika škole predati ravnatelju škole. Ovim putem želimo se zahvaliti učiteljici Silviji Vukašinović i učenicima Građanskog odgoja koji su sudjelovali na sjednici i informirali učenike o demokratskom načinu života u školi.

Izvijestila: Ivana Lilijan Maligec, knjižničarka