Kućice od medenjaka

Autor: Administrator , 28. 12. 2023.

Ove godine učenici 3.c i učiteljica Jasna Dorić imali su vrlo zanimljiv projekt u koji su bili uključeni učenici cijele škole.

Prigodnim plakatom pozvani su svi učenici i njihovi roditelji da naprave što ljepšu kućicu od medenjaka. Zajedničkim  druženjem u obiteljima (što je i bio cilj) nastala su prava mala umjetnička djela, koja su završila na prekrasnoj izložbi u hodniku škole.

Komisija u kojoj su bili učenici, nastavnici i kuharice imali su jako težak posao. Nakon dugog vijećanja dodijeljene su i nagrade: 1. mjesto osvojile su sestre Lejna i Lejla Selmani (tri ulaznice), 2. mjesto osvojio je Luka Sili (dvije ulaznice) i 3. mjesto osvojile su sestre Tena i Nina Kordić (jednu ulaznicu) za panoramski kotač u Tvrđi. Na školskoj, božićnoj priredbi proglašeni su pobjednici i mogli smo vidjeti njihove uradke.

Projekt je prepoznala i Gradsko poglavarstvo Osijek, te je doniralo nagrade, a odluka je pala da i svi koji su donijeli kućicu dobiju po jednu vožnju na panoramskom točku plus jedan žeton za besplatnu vožnju u lunaparku.

Naša učiteljica Silvija Vukašinović i učenici građanskog odgoja, te učiteljica Vesna Klir neke kućice podijelili su potrebitima u Višnjevcu i Josipovcu, a ostale su prevezene u Udrugu Rijeka ljubavi, gdje je vrijedna gospođa Štefica Čučak podijelila dječici.

Tako je krug dobrote zatvoren i ovogodišnja priča je završila na zadovoljstvo svih koji su sudjelovali ili samo promatrali i uživali u ovom projektu.

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila Jasna Dorić, učiteljica 3.c