Božićna priredba

Autor: Administrator , 8. 1. 2024.

Tijekom cijelog prvog polugodišta, naši učenici, učitelji i svi djelatnici škole dali su sve od sebe kako bi svoj posao i obaveze ispunjavali i odrađivali najbolje moguće. Prosinac je sa sobom nosio nove izazove koji su okrunili prvo polugodište. Među njima bila je i Božićna priredba kojom se simbolično obilježio završetak nastave prvog polugodišta. Učenici i njihovi učitelji marljivo su uvježbavali igrokaze, pjesme, sviranje instrumenata kako bi ponudili najljepši program.

Tako nam se na priredbi pjesmom predstavio školski zbor pod vodstvom nastavnice Alme Mance s pjesmama Pada snijeg i Božić dolazi. Pjesmu Božićni san pjevao je također školski zbor uz izvedbu i na znakovnom jeziku koju je uvježbala učiteljica Vesna Klir.

Karla Kojić izvela nam je solo izvedbu na braču i odsvirala pjesmu Rock zvončići, Jakov Ćosić solirao je na trombonu i izveo pjesmu Djetešce nam se rodilo, a Izabela Balić razveselila nas je solo pjevanjem te nam otpjevala pjesmu Santa tell me.

Plesom nas je razdrmala plesna skupina 1.a pod vodstvom njihove učiteljice Nataše Subašić. Ritmička skupina 4.a razreda koju uvježbava učiteljica Željka Čokolić plesala je na pjesmu Dobra dječica u izvedbi školskog zbora.

Učenici 2.c razreda večer su upotpunili šaljivim, ali i poučnim igrokazom pod nazivom Zgodno nezgodni Badnjak. Uvježbali su igrokaz sa svojom učiteljicom Frankom Majer. Dramska skupina 4.b razreda koju uvježbava učiteljica Brigita Korman prikazala nam je divan, topao i poučan igrokaz pod nazivom Božićni igrokaz. Na samom kraju programa predstavila se dramska skupina viših razreda pod vodstvom nastavnice Tihane Karike. Igrokaz su u cijelosti samostalno osmislili učenici. Priča Kaotični Badnjak prikazala nam je kako ne možemo utjecati na sve događaje oko sebe i kako iz svake situacije možemo izvući nešto lijepo i pozitivno.

Naš zbor, solisti i glumci priredili su nam uistinu lijep program. Zabavili su nas i razveselili, ali su poslali i važnu poruku o ljudskim vrijednostima i zajedništvu. Poručili su kako dobrotom jedni prema drugima možemo i onima kojima je najteže malo olakšati i da zajedništvom možemo postići puno više. (Fotografije su objavljene na Facebook stranici škole)

Neka nam ova misao bude vodilja, a ovim putem želimo svim učenicima, roditeljima, učiteljima i svim djelatnicima škole zaželjeti što uspješnije i ugodnije drugo polugodište.

Izvijestila: Ivana Lilijan Maligec, knjižničarka