ESLC - testiranje jezičnih kompetencija učenika

Autor: Administrator , 3. 3. 2011.

Naša škola je odabrana da sudjeluje u Europskom istraživanju jezičnih kompetencija (engl. ESLC, European Survey on Language Competences) koje se provodu u zemljama Europske Unije. Istraživanje je to koje provodi naše Ministarstvo znanost, obrazovanja i sporta i Europska komisija.  Učenici 8. razreda će za  sudjelovanje u ovom istraživanju dobit priznanje (zahvalnicu). Cilj projekta je dobiti podatke o razini znanja i sposobnosti koje imaju učenici toga uzrasta u znanju engleskog jezika. Uočiti dobre primjere iz prakse te dobivenim rezultatima unaprijediti načine poučavanja stranih jezika u budućnosti.

Testiranje će se u našoj školi provesti u utorak 8. ožujka 2011. s početkom u 9,00 sati. Testiranje se sastoji od nekoliko vrsta testova – slušanje, čitanje i pisanje. Već je održan sastank s učenicima koji sudjeluju na testiranju i dane su im sve potrebne upute. Na ovom testiranju našu školu će predstavljati slijedeći učenici:

8.a Krešimir Vidačić,

8.b Josip Ajduković, Lucija Gogić, Ivan Ivković, Katarina Jurković, Matko Lovrić, Dora Holeš, Domagoj Mrše, Antonija Mihaljević, Rea Mikec, Sara Turk, Matej Vereš, Lea Litak, Ivan Granić, Zvonimir Skender

8.c Ivona Rosić, Luka Vrbanac, Marko Jakovljević, Rebeka Sitaš, Katarina Karlović, Dino Potočar, Filip Takač, Ana Katušić, Marko Bajić.

Pod „opširnije“ donosimo cjelokupnu prezentaciju projekta.

Svim našim učenicima želim puno sreće i znanja na testiranju.smiley

Tim za provođenje testiranja u našoj školi Sanja Balić, Melita Krstić i Biljana Mrdović-Varevac