SVJETSKI DAN UČITELJA 5. LISTOPADA

Autor: Administrator , 30. 9. 2011.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada Taj je dan prigoda da se naglasi da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

I mi ćemo ove godine obilježiti Dan učitelja. Prošle školske godine učenici su radili likovne i literarne radove na temu „Da sam ja učitelj/ica“, a najuspješniji su bili nagrađeni. Ove godine Dan učitelja obilježavamo pod motom „Danas imamo novog učitelja.“ Želja nam je ugostiti i druge učitelje koji će učiniti naše svakodnevno učenje drugačijim, posebnijim i zabavnijim. Našim svakodnevnim učiteljima dopustiti „da se malo odmore“. U organizaciji naših razrednika svaki odjel će tijekom tjedna od 3. do 7. 10. 2011. održati školski sat na kojem ćemo ugostiti nekog „drugog“, „novog“ učitelja.

S učenicima 1.abc odjela prigodnu nastavu (njima) uvijek omiljenog predmeta, tjelesno-zdravstvene kulture održat će naš učitelj (predmetne nastave) Branko Hannich.

Drugi razredi su organizirali izuzetnu suradnju s roditeljima učenika. Mame kao učiteljice. U 2.a će mama Ivana Nićin, održati prigodnu pedagošku radionicu o prijateljstvu. U 2.b doći će učiteljica Biljana Tadić i kroz literarno stvaralaštvo učenika progovoriti o pozivu učiteljice.  Roditelji Claudio Contini i Vesna Baljak, inače profesionalni glazbenici, približiti će posao profesionalnog glazbenika, opernog pjevača učenicima 2.c. Mame učiteljice i prosvjetne djelatnice iz 2. d posebno su se angažirale. Čak četiri nastavna sata su pripremljena za učenike - kreativna radionica likovne kulture, povijesna radionica, literarno stvaralaštvo učenika i pedagoška radionica. Sve to su pripremile mame Željka Klaić, Ines Erdeši, Jadranka Mlikota i Gabriela Hajba.

Za učenike trećih razreda Suzana Lažeta, diplomirana učiteljica likovne kulture održat će likovnu radionicu.

U 4.a mama Vlasta Stubičar, i sama učiteljica, na satu hrvatskog jezika s učenicima će obraditi  „Pjesmu o učiteljicama“. Učenici 4.b razreda sami će sebi biti učitelji, te će svojim prijateljima i učiteljici održati čak četiri školska sata. Zajedno sa svojom učiteljicom  pripremili su sat matematike, hrvatskog jezika, prirode i društva, te sat razrednika.

Gospodin Zdenko Popović predstavnik Udruge izviđača „Slavonski hrast“ iz Osijeka i tata Krešimir Sudar učenicima petih razreda predstavit će rad izviđača kroz prigodno predavanje „Učimo se kretati u prostoru“.

U 6.a sve o poslu policajca saznat će od tate Željka Biloša kaoji je i sam policajac.

Više o pčelama 6.b će saznati od tate Ivice Franjića i gospodina Vlade Zubeka člana Udruge pčelara. Nova znanja o pčelama učenici će odmah primijeniti na satu likovne kulture u izradi likovnog rada s temom pčela.

O odnosu prema starijim osobama, našim bakama i djedovima u 6.c govorit će mama Josipa Svalina koja se profesionalno bavi brigom o starijim osobama.

Učenicima 7.abc razreda će rad naše velike humanitarne organizacije Crveni križ Osijek predstaviti gospodin Denis Ćosić.

Učenicima 8.abcd nešto zanimljivo na temu „Zašto kupujemo?“ reći će studentica Medicinskog fakulteta u Osijeku Romana Perković. Romana je zajedno sa svojom profesoricom Marijom Heffer  provela kliničko ispitivanje kako bi saznala kako na nas utječu propagandne poruke i zašto kupujemo.

Bila je ovo je najava aktivnosti. Vjerujemo da će idući tjedan biti poučan i nadasve zabavan.

SVIM NAŠIM UČITELJIMA ŽELIMO

SRETAN MEĐUNARODNI DAN UČITELJA 5. LISTOPADA!