IZRADA RIMSKIH ULJNIH LAMPI - RADIONICA U MUZEJU SLAVONIJE

Autor: Administrator , 14. 10. 2011.

U Muzeju Slavonije Osijek organizirana je 11.listopada  2011. godine  radionica na temu: Izrada rimskih uljnih lampi . To je ideja i projekt kustosice muzeja Marine Kovač. Na radionici su sudjelovali  po treći put učenici i učenice likovne skupine s nastavnicom Silvijom Vukašinović.. Učenike je dočekala  voditeljica radionice kustosica  te im  održala kratko predavanje o porijeklu i nastanku uljnih lampi iz doba rimljana, a isto tako i o  izloženim predmetima svakodnevne uporabe i njihovom namjenom. Praktični dio nastave sastojao se od izrade  izloženih predmeta od gline i upoznavanje  sa tehnikom izrade rimskih uljnih lampi Ova radionica je ujedno nastavak projekta „Panonska čarolija“ - obrti obrte na području panonskog prostora.  Učenici naše škole sudjelovali su do sada u dvije radionice: "Ledenodobni sisavci", autorice Sanje Vidović i „Izrada rimskog mozaika, voditeljice Mrine Kovač . Ovom trećom radionicom nastavljena je  odlična suradnja između  Muzeja Slavonije Osijek i naše škole.

Pogledajte našu foto-galeriju.

Izvijestila: Silvija Vukašinović