LAMPIJADA ZA DAN GRADA

Autor: Administrator , 6. 12. 2011.

Tradicionalnu lampionijadu povodom Dana grada Osijeka i ove godine, 18. put zaredom, organizirala je Turistička zajednica Grada Osijeka, u suradnji sa svim gradskim osnovnim školama i Društvom pedagoga tehničke kulture Osijek. Bio je izložen 161 lampion različitih boja i oblika. Izložbu je otvorio gradonačelnik Krešimir Bubalo, čestitajući učenicima na kreativnim i maštovitim radovima te im uručio vrijedne nagrade. I učenici naše škole su sudjelovali sa deset lampiona - Fabijan Hajba (2.d), Larisa Jakopić (3.c), Karla Erdelji (3.c), Kristijan Kaniža (4.a), Andrej Veriga (4.a), Karlo Dudović (4.b), Fran Mihaljević (4.b), Lea Vrbanić (4.c), Mislav Zečić (4.) i Matilda Madžar (6.c). Drugo mjesto i nagradu zajednice Tehnička kulture dobila je naša Matilda Madžar (6.c).

Turistička zajednica Grada Osijeka, sve autore izloženih lampiona nagradila je kalendarima za 2012. godinu, a autori deset najuspješnijih radova dobili su još nagrada. Tri najuspješnija rada, među kojima je i naša Matilda, prema ocjeni ocjenjivačkog suda, nagrađeni su vrijednim alatima, koje im je darovalo Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek. Sedam učenika dobilo je nagradu Zajednice tehničke kulture grada Osijeka za kreativnost. Riječ je o tečajevima iz Zimske škole tehnike koju Zajednica organizira preko zimskih praznika, a učenici su mogli birati tečaj prema vlastitom afinitetu. Zahvaljujući tvrtki Claritas djecu je zabavljao mađioničar, a majstori kista oslikavali su im lica (facepainting). Na kraju je priređen domjenak za 200 učenika.