Književni susreti sa Željkom Horvat-Vukelja

Autor: Administrator , 1. 3. 2012.

Našu je školu u protekla dva tjedna čak dva puta posjetila poznata književnica za djecu i urednica Modre laste, Željka Horvat-Vukelja. Prvi je posjet bio namijenjen djeci drugih i četvrtih razreda, koja su bila oduševljena pričokazima, ali i samom književnicom. Interakciju učenika sama je književnica ocijenila sa čistom peticom.

Drugi je susret bio organiziran za djecu prvih i trećih razreda, i ovaj je susret oduševio kako djecu tako i njihove učitelje. Naša su djeca otprije upoznata s radom ove autorice, a nekima od njih su upravo njezine Slikopriče bila prva lektira u životu. Svaki je pričokaz nosio pouku koju su djeca na zanimljiv način vrlo lako prepoznala i usvojila. Djecu su naučila kako je važno ići rano spavati i održavati higijenu, ali isto tako su uživala u ljubavnoj priči zaljubljenih rukavica. Interes za književne susrete bio je uistinu velik tako da su se oni održavali u predvorju naše škole. Ovom prilikom pozdravljamo samu autoricu i zahvaljujemo se Školskoj knjizi uz čiju smo pomoć dobili priliku da uživamo u ovom jedinstvenom književnom doživljaju te se nadamo ponovnom susretu. Kako nam je bilo možete pogledati u našoj galeriji.

Izvijestila: Marija Klapka