Školski projekt "Europska Unija"

Autor: Administrator , 16. 3. 2012.

Kao što je i najavljeno na početku školske godine u Kurikulumu škole naš ovogodišnji školski projekt je pod nazivom „Europska Unija“. Želja nam je steći osnovna znanja o Europskoj Uniji te upoznati različite narode i kulture zemalja članica. Nije potrebno posebno naglašavati koliko je ova tema danas aktualna i neophodna.  Predstavljanje projekta biti će 24. i 25. svibnja 2012. za Dan škole.  Osnovna znanja o Europskoj uniji (simboli, zastava, geografski položaj, institucije, države članice…) pripremiti će učitelji povijesti i geografije sa učenicima 5.-8.r., te će svoja znanja prenijeti na učenike 1.-4. razreda. Prema dogovorenom rasporedu profesor Filip Vujasinović će sa učenicima 5.r. pripremiti prigodna predavanja, prezentacije i sl. za učenike 1.r., prof. Nevenka Ivković s učenicima 6.razreda za 2. razrede, profesor Hrvoje Knežević s učenicima 7. razreda za 3. razrede, a prof. Marijana Vampovac sa učenicima 8. razreda za 4. razrede. Na taj način će „stariji“ učenici podučavati „mlađe“. Dobivena znanja biti će ujedno i priprema za veliki kviz znanja koji će se održati prilikom prezentacije projekta, na kojem će najbolji dobiti vrijedne nagrade.

Osim ovoga razrednici će kroz male razredne projekte detaljnije upoznati odabranu zemlju Europske Unije te je prilikom prezentacije projekta predstaviti putem štandova u učionicama. Na taj način ćemo upoznati i predstaviti Francusku (4.c, 6.b, 2.b), Italiju (1.a, 2.a, 2.d, 6.c), Nizozemsku (7.b, 8.b), Njemačku (3.b), Ujedinjeno Kraljevstvo (7.c, 6.d), Grčku (8.d), Portugal (8.c), Španjolsku (7.a), Austriju (3.c) te Mađarsku (5.a, 5.b, 5.c, 4.a, 4.b).

Naravno naš projektni dani bit će ispunjen mnogobrojnim likovnim, literarnim i praktičnim radovima učenika kojima će motivi biti Europska Unija (Zastave zemalja Europske unije, Riječi „Volim te“ na jezicima zemalja članica Europske Unije, Likovi iz povijesti i sadašnjosti i dr.)

Rad učenika i učitelja na projektu moći ćete pratiti na našim internetskim stranicama.