Lutkarska predstava "Dobri doktor Jojboli"

Autor: Administrator , 24. 3. 2012.

Lijepo vrijeme, u četvrtak 22. ožujka 2012., izmamilo je učenike nižih razreda, od prvog do četvrtog, da školske klupe zamijene vožnjom autobusom i posjetom Dječjem kazalištu Branko Mihaljević u Osijeku.

Za učenike je bila organizirana lutkarska predstava "Dobri doktor Jojboli". Dobri doktor Jojboli nadaleko je poznat po tome da može riješiti svaki problem. Zna razgovarati sa životinjama koje mu uvijek prave društvo i zbog kojih se doktorova supruga Barbara povremeno osjeća zapostavljenom. Barbara se udružuje s Barmalejem Apokaliptičnim koji hara svemirom i uništava ono što nađe pred sobom jer sve što mu dođe pod ruku utrpava u ogromnu rupu koju ima u trbuhu, rupu gladnu sreće i ispunjenja. Predstava u sebi nosi brojne poruke djeci, od kojih su najvažnije zajedništvo, ljubav i prijateljstvo te briga prema okolišu. Učenicima se predstava jako svidjela i kazalište su napustili puni dojmova sa željom da se što prije u njega vrate.

Izvijestila: Marija Klapka, knjižničarka