Ruben i Benjamin Habuda mladi glazbenici

Autor: Administrator , 27. 3. 2012.

U srijedu 21. ožujka 2012. Hrvatskom domu u Slatini održana je 7. međužupanijska smotra mladih pijanista na kojoj je nastupilo 67 djevojčica i dječaka, polaznika osnovnih i srednjih glazbenih škola iz: Bjelovara, Donjeg Miholjca, Nove Gradiške, Osijeka, Pakraca, Požege, Slatine, Slavonskog Broda, Valpova, Vinkovaca, Vukovara i Županje. Na smotri je nastupio i Ruben Habuda, učenik 3.a razreda naše škole. Bio je predstavnik Glazbene škole „Franje Kuhača“ iz Osijeka iz koje je nastupilo devet najboljih učenika koji su prije smotre prošli audiciju. Ruben je bio najmlađi od njih i jedini koji polazi tek prvi razred glazbene škole. Predstavio se u A kategoriji (1. i 2. razred glazbene škole) sa skladbama Bjelinskog i Mozarta, a pripremila ga je njegova profesorica Mihaela Hoffman.

Osim Rubena i njegov brat Benjamin, učenik 5.b razreda pohađa glazbenu školu i sudjeluje na mnogobrojnim koncertima. Osim „ozbiljnih“ natjecanja oni su pokazali i svoj humanitarni duh te nastupali za građane treće životne dobi s područja Valpovštine  koji su korsitnici Dnevnog boravka. Nastup mladih glazbenika organiziralo je Gradskog društva Crvenog križa.

Ovim putem pozivamo sve učenike naše škole koji sudjeluju u raznovrsnim izvanškolskim aktivnostima (sport, glazba, ples, gluma…) i postižu zapažene rezultate da se jave pedagoginji (osobno, preko e-maila škole, preko facebooka) kako bi se o njihovim uspjesima moglo čitati i na našim internetskim stranicama.