Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 23. 4. 2012.

20. travnja 2012. godine, na centralnom osječkom trgu Dr. Ante Starčevića u organizaciji grada Osijeka i gradskog poduzeća „Unikom“, već šesti put za redom obilježen je Dan planete Zemlje. Akciji se pridružila i 10. družina izviđača porječana „Culex“, Udruge izviđača „Slavonski hrast“, s 9 svojih članova, učenika šestih i sedmih razreda naše škole.

Naglasak obilježavanja „Dana planete Zemlje“ bio je na kandidaturi našega grada za prestižnu nagradu „Zlatni cvijet Europe“.

Nazočnima se obratio, a i pridružio u cvjetnoj alki osječki gradonačelnik, g. Krešimir Bubalo, koji je, s pročelnikom za komunalno-stambeno gospodarstvo, promet te zaštitu okoliša Milanom Kamenkom, pokazao pravila igre, ali i izuzetnu spretnost na triciklu –uz pomoć našeg Alena Bošnjaka, 7.b, u dvije utrke pogodio je dvije "sride" i osvojio maksimalnih 6 bodova!

Dan nakon sudjelovanja na „Unikomovom“ obilježavanju Dana planete Zemlje, sve tri družine 7. „Catarracta“, 8. „Ilex“ i 10. „Culex“, patrola izviđača iz Bilja i članovi Kluba brđana „Žir“, sve iz sastava Udruge izviđača „Slavonski hrast“, učenici OŠ „Antuna Mihanovića“ (2) i učenici 2. razreda OŠ iz Bilja.

Na izletu je održano izviđačko natjecanje u svrhu provjere stečenih izviđačkih znanja i vještina. Natjecanje je podijeljeno u četiri vještine. Natjecalo se u signalizaciji, natjecateljskom paljenju vatre, čvorologiji i šatorizaciji. Višnjevačka 10. družina izviđača porječana podijeljena na dvije ekipe, „Vidra“, vođa ekipe Antonio Kovač, 7.b, i „Kanu“, vođa ekipe Antun Zlomislić, 7.c, koje su osvojile sva 1. i 2. mjesta, čime smo pokazali da su izviđači naše škole, ne samo najbrojniji i najaktivniji, nego i najbolja družina UI „Slavonski hrast“. Nakon provedenih natjecanja svi su se počastili izviđačkim paprikašom koji je u trenu „planuo“. Zbog nadolazećeg nevremena odustalo se od plovidbe u kanuima pop jezeru.

Zbog uspjeha i pokazanog znanja na natjecanju naša 4 člana slijedeći vikend sudjeluju na Izviđačko-orijentacijskom natjecanju „Garešnički kup“ u Garešnici na kojemu će predstavljati Udrugu izviđača „Slavonski hrast“. Želimo im uspjeh i mnogo sreće na njihovom prvom velikom natjecanju.

Za dodatne fotografije kliknite na "više".

Izvjestio Krešimir Sudar