Dan škole projektni dan "Europska Unija"

Autor: Administrator , 15. 5. 2012.

Kao što je i najavljeno na početku školske godine u Kurikulumu škole naš ovogodišnji školski projekt je pod nazivom „Europska Unija“. Želja nam je bila steći osnovna znanja o Europskoj Uniji te upoznati različite narode i kulture zemalja članica. Nije potrebno posebno naglašavati koliko je ova tema danas aktualna i neophodna.  Predstavljanje projekta biti će u četvrtak i petak 24. i 25. svibnja 2012. za Dan škole.  Osnovna znanja o Europskoj Uniji  učitelji povijesti i geografije sa učenicima 5.-8.r. već su predstavili učenicima 1.-4. razreda. Na taj način su „stariji“ učenici podučavali  „mlađe“. Dobivena znanja ujedno su i priprema za veliki kviz znanja koji će se održati u petak 25. svibnja 2012. na kojem pobjednike očekuju prigodne nagrade. Razredi su već prijavili svoje predstavnike za kviz. Na kvizu sudjeluju Marin Rašić i Iva Komar (2.a), Filip Filipov i Stjepan Koturić (2.b), Marco Andrea Contini i Vedran Vujić (2.c), Ivan Mikla i Fili Horvat (2.d), Elena Hornjak i Jurica Juričević (4.a), Ira Čurik i Magdalena Šoljarić (4.b), Zrinka Svoren i Marko Husar (4.c),  Lea Sudar i Borna Sudar (5.a), Barbara Sitaš i Mario Vranjić (5.b), Dora Vrbanac i Denis Turkalj (5.c), Marko Jedlička i Darijan Biloš (6.a), Valentina Kos i Luka Vuletić (6.b), Juraj Popijač i Leon Čizmadija (6.c), Ana Jelošek i Matea Ćosić (6.d), Helena Hajpek i Dino Škrinjar (7.a), Josip Barišić i Daniel Dragić (7.b), Sven Selmani i Petar Zamolinski (7.c), Stjepan Bošnjak i Magdalena Hajpek (8.a), Toni Dujmović i Josipa Palić (8.b), Antonio Jovanović i Mislav Liović (8.c), Arijan Knežević i Toni Galiot (8.d) (Sve potrebne upute oko kviza natjecatelji će dobiti od pedagoginje tijekom ovog tjedna.)

Osim ovoga razrednici su sa svojim učenicima kroz male razredne projekte detaljnije upoznali odabranu zemlju Europske Unije te će je prilikom prezentacije projekta predstaviti putem štandova u učionicama. Što su pripremili pokazat će nam u četvrtak 24. svibnja u svojim učionicama u vremenu od 16,30 – 19,00 sati. Klikom na link Detaljan raspored aktivnosti možete pogledati više o točnom vremenu i temama po razredima. Naravno, naši projektni dani bit će ispunjen mnogobrojnim likovnim, literarnim i praktičnim radovima učenika kojima će motivi biti Europska Unija, a moći će se pogledati oba dana u holu škole.

Neke od radova učenika (literarne radove i prezentacije) na projektu možete pogledati pod „više“, a isto tako i prezentacije koje su materijal za učenike koji će se natjecati u kvizu znanja. Kviz će obuhvaćati četiri područja – zastave i slijepe karte, glavni gradovi, znamo ih po…zanimljivosti, te općenito o povijesti nastajanja i ustroju Europske Unije. Natjecateljima želimo puno znanja i sreće na kvizu.

Pozivamo sve učenike i roditelje i sve ostale prijatelje škole, dođite na Dane škole i  ugodno se osjećajte!