Obilježili smo Dan škole u znaku Europske unije

Autor: Administrator , 25. 5. 2012.

Dan škole nastojimo uvijek obilježiti kroz ugodno druženje učenika, roditelja i učitelja. Tako je prošao i ovogodišnji Dan škole (24. i 25. svibnja). Tema školskog projekta bila je Europska unija. Želja je bila steći osnovna znanja o Europskoj Uniji te upoznati različite narode i kulture zemalja članica ove velike obitelji kojoj ćemo uskoro i sami pripadati. Nije potrebno posebno naglašavati koliko je ova tema danas aktualna. Osnovna znanja o Europskoj uniji učitelji povijesti i geografije su pripremili sa učenicima 5.-8.r., a oni su ih nastojali prenijeti učenicima 1.-4. razreda. Na taj način su „stariji“ učenici podučavali „mlađe“. Osim toga razrednici su sa svojim učenicima kroz male razredne projekte detaljnije upoznali odabranu zemlju Europske unije te ju predstavili prilikom prezentacije projekta putem štandova. Cijela škola je odisala šarmom Europe. Bio je tu kotlić za kuhanje mađarskog fiša, nizozemske klompe i vjetrenjače, venecijanske maske,  bavarska narodna nošnja, francuske kapice i neizostavna francuska moda i još mnogo toga. Motivi bogate izložbe likovnih radova učenika bila su poznata djela europskih slikara. Opušteno druženje roditelja i učenika obogatili su talijanska pizza i sladoled, omiljene nam mađarice, irski kapučino, engleski čaj s mlijekom, francuska salata, nizozemski sir i mnogobrojne druge delicije. Veliko hvala mamama, bakama i učiteljicama vrsnim kuharicama koje su nas oduševile svojim specijalitetima.

Idući dan su održani među razredni kvizovi 2., 4., 5., 6., 7. i 8. razreda na kojima su se učenici nadmetali u svom znanju o zemljama Europske unije. Borba među natjecateljima bila je tijesna. Pobjednike od poraženih dijelio je samo po jedan bod. Najviše znanja o zemljama Europske unije a samim time pobjedu na kvizu odnijeli su Marin Rašić i Iva Komar (2.a), Elena Hornjak i Jurica Juričević (4.a), Lea Sudar i Borna Sudar (5.a), Luka Vuletić i Luka Vrdoljak (6.b), Helena Hajpek i Dino Škrinjar (7.a), Stjepan Bošnjak i Magdalena Hajpek (8.a). Pobjednike kviza škola je nagradila prigodnim i atraktivnim nagradama (svaki od pobjednika dobio je geografski atlas Europe, bon za pizzu i USB stick 8 GB).

Još jednom čestitamo pobjednicima i zahvaljujemo svim natjecateljima na sudjelovanju!

Djelić atmosfere ovog dvodnevnog događaja pogledajte u našoj foto-galeriji, fleš filmu na naslovnici, a također i na portalu Osijek danas.