Benjamin i Ruben - mladi glazbenici

Autor: Administrator , 1. 6. 2012.

Naši mladi glazbenici Benjamin i Ruben i dalje usješno nastupaju i osvajaju nagrade.

Krajem travnja 2012. god. U Slavonskom Brodu održana je VII. Međužupanijska smotra mladih gitarista na kojoj je nastupio i Benjamin Habuda, učenik 5.b razreda naše škole. Na smotri, koja se održava svake druge godine,  sudjelovao je 61 učenika iz 15 osnovnih i srednjih glazbenih škola iz šest županija, odnosno iz gradova Bjelovara, Donjeg Miholjca, Novske, Nove Gradiške, Osijeka, Pakraca, Požege, Slatine, Slavonskog Broda, Valpova, Vinkovaca, Vukovara i Županje. Iz Glazbene škole "Franje Kuhača" Osijek nastupilo je pet najboljih učenika koji su prije smotre prošli audiciju. Benjamin Habuda, koji polazi drugi razred glazbene škole predstavio se  u A kategoriji sa skladbama  B. Soedibjo: Burung Ketilang i F. Payr: Phill, a za nastup ga je pripremio njegov profesor Željko Vukadinović.

Na 7. Međunarodnom natjecanju "Zlatko Grgošević" održanom u Zagrebu – Sesvetama od 14.05.-20.05.2012. godine, Ruben Habuda učenik 5.b razreda, osvojio je I nagradu.  Natjecanje se održava svake druge godine, a ove godine sudjelovalo je 142 natjecatelja iz Hrvatske i inozemstva raspoređenih u pet dobnih kategorija (A-E). Ruben se predstavio u A kategoriji (23 natjecatelja) sa skladbama B. Bjelinski: Parada u dvorištu, W. A. Mozart: Bečka sonatina br. 6, C. Czenry: Etida, op. 849 br. 4 i F. Đurović: Crno-bijela etida, a za nastup ga je pripremila njegova profesorica Mihaela Hoffmann. Ocjenjivački sud, sastavljen od 6 članova priznatih vrhunskih domaćih i stranih pijanista i pedagoga, dodijelio je Rubenu I nagradu, što je posebno  veliki uspjeh i zadovoljstvo, kako Glazbene škole Franje Kuhača  Osijek, tako i naše škole.

(Za dodatnu fotografiju pogledaj pod "više")

Ovim putem ponovno pozivamo sve učenike naše škole koji sudjeluju u raznovrsnim izvanškolskim aktivnostima (sport, glazba, ples, gluma…) i postižu zapažene rezultate da se jave pedagoginji (osobno, preko e-maila škole, preko facebooka) kako bi se o njihovim uspjesima moglo čitati i na našim internetskim stranicama.