Obilježavanja Dana kruha uz Šokačku granu

Autor: Administrator , 22. 10. 2012.

U utorak 16.10.2012. skupina nas  hrabrih sladokusaca iz 7.b razreda pojačana profesionalcima iz pekare  „Dva goluba“ (također iz našeg višnja-grada ) sudjelovala je u gradskoj avanturi - slavonskom veselju povodom Dana kruha u organizaciji i prostorijama „Šokačke grane“ Osijek.

Između 150 ljubitelja tijesta, peciva, kolača, peretaka, savijača, prstića, vijenaca, buhtli i pogača, bili smo  jedinstveni – jedini sedmaši-pubertaši tj. iz viših razreda osnovne škole. Na ovu proslavu slavonskih tradicionalnih proizvoda od zlatnog našeg žita povela nas je učiteljica, razrednica i kuharica  Silvija Vukašinović. Svesrdno su nam pomogli naši roditelji, zajedno smo ispekli kolače i peciva za naš štand, otpratili su nas na vrući teren, a neki i sudjelovali u veselju...

Nije čudno da smo se rado odazvali ovakvoj priredbi. Odali  smo  počast i zahvalu slavonskoj zemlji za žito i kruh naš svagdašnji, otplesali kolo uz tamburaše i dobro društvo folkloraša iz vrtića, drugih škola i raspoloženih gledatelja. Pohvalili su nas zato i gradonačelnik Bubalo i župan Šišljagić i predsjednica „Šokačke grane“ prof. Vera Erl.

E, da i sa proslave kruha, peciva i kolača vratili smo se  pojačani - bar s nekoliko kila težine. Teška avantura, zar ne ?!

Izvijestili učenice, učenici 7.b i razrednica Silvija