Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Autor: Administrator , 30. 11. 2012.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, za učenike nižih razreda knjižničarka je pripremila bogat i raznovrstan program. Učenici prvih razreda po prvi su puta posjetili školsku knjižnicu, imali svečanu dodjelu članskih iskaznica uz pomoć kojih su i obavili prvu posudbu. Učenicima su ovom prilikom podijeljeni i straničnici koje su samo za njih i ovu prigodu izradili Mali knjižničari. Za učenike drugih razreda održana je prezentacija na temu Bontona u školskoj knjižnici, na kojoj su ponovili pravila ponašanja u knjižnici te svojim radovima, pismenim i likovnim pokazali što su naučili. Učenici trećih razreda naučili su dijelove knjige i pri tome se zabavljali rješavajući radne materijale. Za učenike 4.a i 4.c razreda bilo je pripremljeno izlaganje o referentnoj građi – enciklopedijama, nakon kojeg su praktičnim radom pokazali usvojenost novog znanja. Učenici 4.b su pokazali svoje znanje prilikom sata Lektire na drugačiji način uz kviz znanja iz pročitanog djela I.Brlić-Mažuranić i njezine bajke Šume Striborove. Mali su knjižničari pripremili izložbu djela hrvatskih pisaca te uredili pano u predvorju naše škole, kao i pano ispred knjižnice te aktivno sudjelovali u svim aktivnostima.

Fotografije pogledajte pod "više".

Izvijestila Marija Klapka, knjižničarka