Radionice u Arheološkom muzeju

Autor: Administrator , 20. 12. 2012.

Prošli tjedan uskočili smo u vremeplov i vratili se u kameno doba. Ne, ne mislimo na državu ili Europu. Zbilja ljudi, mi učenici- članovi Likovne grupe, uskočili smo u Arheološki muzej grada Osijeka i krenuli smo istraživati arheološke krhotine. Dijelove prastare grnčarije iz Vučedolske kulture. Ma nisu oni u ENEOLITIKU bili tako kulturni kao mi, upće nisu imali školu, ali su isto imali likovnu grupu. Jer baš su izrađivali zgodno ukrašene  zdjele i posude. Dakle na radionici smo dobili artefakte-pronađene dijelove posuda, morali smo pogađati kojoj posudi i kojoj drevnoj kulturi pripadaju, a onda smo naučili i kako su se izrađivali nekada.Na kraju smo se sretno vratili u Višnjevac, jer vremeplov u Arheološkom muzeju uvijek dobro radi.Dođite vidjeti i vi !

Izvijestili likovnjaci : Tena Mlinarić 2.a , Dominik Verner  5.b, Gabriela Stipić 6.c , Sven Eleš 6.a , Franko Cebić 7.b, Lorna Tokić 7.b , Iris Cukrov 7.b, Valentina Kos 7.b, Ana Franjić 7.b ,  Dino Lozina 7.b  i nastavnica Silvija Vukašinović.