Uskrsna radionica

Autor: Administrator , 3. 4. 2013.

Kao što smo i najavili na našim stranicama u četvrtak 21. ožujka 2013. godine učenici nižih i viših razreda naše škole, koji pohađaju nastavu slovačkog jezika, družili su se sa svojim prijateljima iz razreda na radionici Uskrsnih ukrasa (pisanica) tradicionalnom slovačkom tehnikom pletene žice. Radionicu je vodila, kao i nekoliko godina do sada, gospođa Anđelka Đunđa. Radionici je nazočila i obitelj Zatko, koja je darivala učenike, u ime udruge Plašt svetog Martina, domaćim kolačima i sokom. Iako nisu svi prstići bili jednako vješti u savladavanju tehnike, svima je nesebično pomagala gospođa Anđelka. Devedeset minuta je zaista brzo proletjelo. Na kraju su svi ponijeli kućama svoje rukotvorine, kao uspomenu i dokaz svoje vještine. Radionicu je financijski pomogao (kupljena je bakarna žica za rad) saborski zastupnik za češku i slovačku manjinu Vladimir Bilek. Dodatne fotografije s radionice pogledajte pod "više" i na našoj Facebook stranici.

Izvijestio Vlatko Miksad, profesor slovačkog jezika