Probna "mala matura"

Autor: Administrator , 7. 4. 2013.

U našoj školi provedeno je vanjsko vrednovanje učenika 8.r. u sklopu projekta „Razvoj završnih ispita na kraju obrazovnih ciklusa“. Možemo to nazvati "probna mala matura". Za nekoliko godina planira se uvesti obavezni završni ispiti na kraju osnovne škole. Ovo je bila "proba" za tu "malu maturu". Pitali smo neke od učesnika da nam kažu nešto o tom iskustvu. Dojmovi su im uglavnom pozitivni, poruka učenicima nižih razreda je da se ne boje ovakvih ispitivanja, a najbolje su zapamtili koliko je bilo pitanja. Što su rekli pogledajte pod "više".

web novinari: Franko Cebić, Valentina Kos, Dino Lozina i Marija Fara iz 7.b.

Ana Popijač, 8.b

Koji si ispit polagala?   Fiziku.

Je li ispit bio težak?   Nije.

Zašto?      Nisam učila, ali nam nastavnica inače daje teže ispite pa je ovaj bio lagan.

Koliko je bilo pitanja?     46

Jesi li stvarno znala odgovore na pitanja ili si išla na eci-peci-pec?     Znala sam.

Jesi li zadovolja znanjem koje si pokazala na ispitu?    Jesam.

Što misliš koliko bi dobila da je ispit bio za ocjenu?    4 ili 5

Jesi li se pripremala za ispit?    Ne.

Misliš li da te nastava tog predmeta dobro pripremila za polaganje ovog ispita?    Da. Nastavnica je dobro objašnjavala i pripremila nas je.

Što imaš poručiti budućim osmašima?    Ne treba puno učiti niti se pripremati, neka samo daju sve od sebe.

Ana Ištvanović, 8.c

Koji si ispit polagala?    Fizika.

Je li ispit bio težak?          Ne.

Zašto?     Nije bilo smiley

Koliko je bilo pitanja?   46

Jesi li stvarno znala odgovore na pitanja ili si išla na eci-peci-pec?      Znala sam sve.

Jesi li zadovoljna znanjem koje si pokazala na ispitu?   Da, ali uvijek može biti bolje.

Što misliš koliko bi dobila da je ispit bio za ocjenu?   Ne znam … 4.

Jesi li se pripremala za ispit?    Pa, ne baš.

Što imaš poručiti budućim osmašima?   Sretno.

Dino Škrinjar, 8.a

Koji si ispit polagao?    Povijest.

Je li ispit bio težak?   Nije. Je.

Zašto?    Bilo je puno pitanja i bilo je gradivo od 5. do 8. razreda.

Koliko je bilo pitanja?     53.

Jesi li stvarno znao odgovore na pitanja ili si išao na eci-peci-pec?   Nešto sam znao, a nešto sam pogađao 50:50.

Jesi li zadovoljan/na znanjem koje si pokazao na ispitu?     Jesam, ali mislim da mogu bolje.

Što misliš koliko bi dobio da je ispit bio za ocjenu?     Mislim… 3.

Jesi li se pripremao za ispit?    Ne. Rekli su nam da ne trebamo učiti.

Misliš li da te nastava tog predmeta dobro pripremila za polaganje ovog ispita? Nismo se pripremali. Birali su nas slučajno pa nismo baš i znali za to.

Što imaš poručiti budućim osmašima?     Neka se ne boje tog ispita.

Ivan Jularić, 8.a

Koji si ispit polagao?      Povijest.

Je li ispit bio težak?       Ne.

Zašto?     Zato što sam zapamtio svo gradivo.

Koliko je bilo pitanja?     53.

Jesi li stvarno znao odgovore na pitanja ili si išao na eci-peci-pec?         Nešto sam znao, a nešto sam išao eci-peci-pec.

Jesi li zadovoljan znanjem koje si pokazao na ispitu?         Da.

Što misliš koliko bi dobio da je ispit bio za ocjenu?    Mislim da bi dobio 4.

Jesi li se pripremao za ispit?     Nisam.

Misliš li da te nastava tog predmeta dobro pripremila za polaganje ovog ispita?      Je … odlično.

Što imaš poručiti budućim osmašima?    Samo da slušaju na satu, da se nemaju čega bojati i da budu spremni.

Petar Biočić, 8.a

Koji si ispit polagao?         Povijest.

Je li ispit bio težak?       Pa, otprilike. Na nekim dijelovima je.

Zašto?     Pojavila su se pitanja iz 5. i 6. razreda a to sam gotovo zaboravio.

Koliko je bilo pitanja?   Mislim 53.

Jesi li stvarno znao odgovore na pitanja ili si išao na eci-peci-pec?     50% sam znao, a ostalo sam bubao.

Jesi li zadovoljan znanjem koje si pokazao na ispitu?    Otprilike, da.

Što misliš koliko bi dobio da je ispit bio za ocjenu?    3

Jesi li se pripremao za ispit?   Pa, da 7. i 8. razred. 5. i 6. baš i ne.

Misliš li da te nastava tog predmeta dobro pripremila za polaganje ovog ispita?       Pa, je.

Što imaš poručiti budućim osmašima?     Da se ne zezaju, da uče, jer što bolje ocjene imaju, to će upasti u bolje   škole.

Loreta Andraković, 8.c

Koji si ispit polagala?       Povijest.

Je li ispit bio težak?      Pa, neka pitanja jesu, ali nije bilo jako.

Zašto?   Jer nisam znala odgovor. Imala sam 4 iz povijesti.

Koliko je bilo pitanja?   53.

Jesi li stvarno znala odgovore na pitanja ili si išala na eci-peci-pec?      Znala sam odgovore, ali one koje nisam bila sigurna, išla sam po smislu.

Jesi li zadovoljna znanjem koje si pokazala na ispitu?     Da, uglavnom jesam.

Što misliš koliko bi dobila da je ispit bio za ocjenu?  4

Jesi li se pripremala za ispit?   Nisam.

Misliš li da te nastava tog predmeta dobro pripremila za polaganje ovog ispita?    Pa, mislim da je.

Što imaš poručiti budućim osmašima?   Da malo ponove prije tog ispita za taj predmet.

Pripremili web novinari: Franko Cebić, Valentina Kos, Dino Lozina i Marija Fara iz 7.b