Predstavljamo vam Karlu Grgurić

Autor: Administrator , 11. 4. 2013.

Novinari šestih razreda predstavljaju nam Krlu Grgurić učenicu 6.a razreda. Njen literarni rad "Poljuljano prijateljstvo" predložen za državnu smotru literarnog stvaralaštva Lidrano 2013. Literarni rad i intervju s Karlom pogledajte pod "više".

Karla Grgurić je učenica 6.a razreda. Vedara, vesela i uvijek raspoložena za razgovor.

U razredu je vole prijatelji jer je spremna uvijek pomoći.  Član je literarne grupe. Ove je godine prvi puta sudjelovala na smotri literarnog stvaralaštva -  Lidrano 2013. Uspješno je prešla školski, općinski i županijski prag natjecanja. Njen je rad predložen za Državno natjecanje. Razgovarala sam s njom i saznala…

Jesi li se nadala uspjehu na literarnom natjecanju?

Naravno, priželjkivala sam. Nastavnica Vulić nas uči da je književnost privid, trenutak, osjećaj. Netko osjeti, drugi ne. Hoće li se svidjeti članovima prosudbene komisije, stalno sam se pitala.

Jesi li bila uzbuđena?

Jako sam bila uzbuđena. Na Općinskom natjecanju bila sam sa Florijanom i Leom pa mi je bilo lakše, a pozorno sam slušala ostale radove.

Kakvi su ti dojmovi?

Moram priznati da sam oduševljena. Iskustvo je bilo pravo. Literarni uradci su bili jako dobri. Poslušali smo oko osamdesetak radova, a trebalo je odabrati 10 najboljih. Između tih 10 izabran je i moj rad.

Županijsko natjecanje?

Nisu bili isti članovi u prosudbenoj komisiji. Na čelu je bio osječki književnik autor djela ''Mali ratni dnevnik'' Stjepan Tomaš. Slušali smo odabrane radove iz druge skupine.

Što možeš raci o tim radovima?

Bila sam malo razočarana. Čini mi se da je bilo boljih radova, koji nisu odabrani, u svojoj skupini. To su moji dojmovi, no ja sam tek početnica u natjecanju, pa to ne mora biti baš točno.

Što se dogodilo na Županijskom natjecanju?

Izletjelo mi je glasno ''Yes'' kad je gospodin Tomaš pročitao moju zaporku i naslov djela. Bila sam sretna. Predložen je moj rad za Državno natjecanje. Sad čekamo rezultat zagrebačkog ''suda''.

Čitaš li puno?

Volim  čitati. Čitam.

Hoćeš li biti književnica?

Ne znam. Ne razmišljam o tako dalekoj budućnosti. Sad pišem kad mi se svidi, ili kad dobijem zadatak od nastavnice Vulić. Moram ti priznati, nekad nemam inspiraciju. O tome ću tvom pitanju razmisliti.

Karla, želim ti uspjeh u životu i piši!!

Novinar : Laura Faktor , 6.a

Priloženi dokumenti: