Prisjetili smo se Ivane Brlić-Mažuranić

Autor: Administrator , 18. 4. 2013.

Našu je školu danas, na rođendan Ivane Brlić Mažuranić, posjetio jedan od njezinih najpoznatijih likova. Naime,  posjetio nas je pravi šegrt Hlapić, Kazuhiro Takama, glumac istoimenog lika u predstavi Dječjeg kazališta. Kazuhiro je oduševio naše učenike već na ulasku u školu pojavivši se obučen kao šegrt Hlapić. Strpljivo je i s osmijehom na licu odgovarao na sva pitanja koje su mu naši učenici postavljali. Saznali smo tako i ponešto o njegovom životu, kao i to da je čest gost grada Osijeka te da mu je gluma ljubav od djetinjstva. Glumac je vodio kviz o poznavanju radnje u romanu Čudnovate zgode i nezgode šegrta Hlapića, a u kvizu su se natjecali predstavnici četvrtih razreda. Osim, onih koji su se natjecali, u publici su sjedili ostali učenici četvrtih kao i drugih razreda te žustro bodrili svoje favorite. Najbolje su znanje pokazali učenici 4.b razreda, drugo su mjesto osvojili učenici 4.a , dok su treće mjesto osvojili učenici 4.c razreda. Sva su  tri mjesta nagrađena, a za nagrade se pobrinula Udruga Anđeo. Imali smo danas i glazbenog gosta, Andreja Dorića, koji je svojim pjesmama otvorio i zatvorio naše današnje druženje. Na ovaj se način i naša škola uključila u Nacionalni program obilježavanja izlaska prvog hrvatskog romana za djecu Zgode i nezgode šegrta Hlapića. Kazuhiro nam je rekao da se prekrasno zabavio, baš kao i naši učenici, te obećao da će nas opet posjetiti. Ovaj program organizirale su knjižničarka Marija Klapka te učiteljica Jasna Dorić a kroz cjelokupni program su nas vodile Dea Jurešić, Paula Hornjak i Matea Žulj (8.c). Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Reportažu o posjetu objavio je i Glas Slavonije.

Izvijestila Marija Klapka