Svjetsko natjecanje u slaganju svih vrsta Rubik mozgalica

Autor: Administrator , 22. 4. 2013.

Protekli vikend u Mariboru na natjecanju Slovenian Open 2013, naš Borna Sudar, učenik 6.a razreda natjecao se u slaganju svih vrsta Rubik mozgalica po WCA (World Cubing Association) te ostvario vrlo zapažene rezultate. Rezultati su službeni i uvršteni na svjetsku rang listu po WCA. Borna se natjecao u tri speedcubing discipline: Pyraminx (Rubik piramida) i 3x3x3 i 4x4x4 kocke. Ostvario je izuzetan rezultat u slaganju Pyraminxa u srednjem vremenu 8.48 čime je zauzeo 12. mjesto na natjecanju, a što je ujedno 2. hrvatsko vrijeme od kada je i Republika Hrvatska član WCA. U disciplini 3x3x3 kocka ušao je u polufinale i natjecanje završio na 30. mjestu. Budući da Borna ima samo 12 godina, a ovo mu je prvo natjecanje, ostvario je veliki uspjeh po riječima WCA veterana. O njegovom uspjehu govori i činjenica da nema dobnih kategorija nego svi nastupaju u svim disciplinama ravnopravno. Borna je bio i najmlađi natjecatelj. Treba naglasiti da je Slovenian Open jedno od najjačih natjecanja u Europi, natjecao se aktualni svjetski rekorder u nekoliko disciplina i nekoliko natjecatelja koji su među prvih 10 na svijetu. Natjecatelji su bili od 12-49 godina starosti iz Švedske, Austrije, Mađarske, Hrvatske i Slovenije. Više možete pogledati na linkovima  http://worldcubeassociation.org/results/c.php?i=SlovenianOpen2013&allResults=1#pyram i http://worldcubeassociation.org/results/p.php?i=2013SUDA01. Bravo Borna čestitamo!