Europa u školi - Mi smo djeca Europe!

Autor: Administrator , 5. 6. 2013.

Kao što ćete vidjeti u prilogu, i učenici OŠ Višnjevac uz mentorstvo svoje učiteljice likovnog  Silvije Vukašinović, sudjeluju na mnogim  likovnim natječajima koji se provode u Hrvatskoj. Ovi  natječaji najčešće istovremeno pogađaju dva plemenita cilja: razvijati kreativnu likovnu maštu učenika i promociju neke civilizacijske kulturne ideje.

Tijekom ožujka učiteljica je primjetila  novi natječaj . Učenici od 5-8.razreda razmahali su svoju  maštu  likovnog izražavanja i  nadahnute radove poslali na natječaj nevladine udruge “Europski dom” Zagreb s temom: Europa u školi - Mi smo djeca Europe!  U suradnji sa Ministarstvom prosvjete, obrazovanja i športa, nevladina udruga “Europski dom” promovira Europsku ideju u Hrvatskoj, ali i Hrvatsku u Europi. Učenici su uživali izrađujući radove, učiteljica je pomagala savjetima, a međusobnim glasanjem izabrali su Laurin rad za najboljeg predstavnika svog razreda, čak su dodavali i neke svoje kreacijice u glavnu sliku. Rad su poslali na Županijsko povjerenstvo, a oni dalje u “Europski dom” Zagreb.   Veliko iznenađenje i zadovoljstvo dogodilo se  početkom svibnja kada su učenici i mentorica dobili obavijest da je prvu nagradu na likovnom natječaju “Europskog doma” osvojila Laura Berženi iz Višnjevca !!! Pa, to smo mi, to je naša Laura!!! Mi smo Europa, mi smo u Europskom domu! Pod “više pogledajte sve razultate natječaja i još jednu fotografiju.

Izvijestila Silvija Vukašinović, učiteljica likovne kulture

Priloženi dokumenti: