Važna obavijest za učenike 8.r. i njihove roditelje

Autor: Administrator , 14. 6. 2013.

Uvidom u Izvješća o tijeku prijave za upise u srednju školu vidljivo je da veliki broj učenika nije pribavio potvrdu liječnika obiteljske medicine o nepostojanju pripadajućih zdravstvenih kontraindikacija za upis u pojedina zanimanja. Kao što je rečeno na roditeljskom sastanku i satu razrednika potrebno je provjeriti u aplikaciji za prijavu kod svakog pojedinog zanimanja (programa) pod „preduvjeti za upis“ da li odabrano zanimanje  traži „potvrdu obiteljskog ili školskog liječnika o sposobnosti za odabrano zanimanje“. Potvrdu izdaje obiteljski liječnik. Na potvrdi trebaju biti navedeni programi (nazivi zanimanja ili škole) na koje se ona odnosi. Potvrdu je potrebno donijeti u školu razredniku ili pedagoginji (svakog radnog dana od 8-12 h a najkasnije 23.6.2013.). Ako učenik ne donese tu potvrdu, a odabrao je zanimanje koje ju traži kao preduvjet nakon zaključenja ljestvice konačnog poretka biti će obrisan, što znači da neće moći upisati takav program. Potvrda o sposobnosti za odabrano zanimanje odnosno nepostojanje pripadajućih zdravstvenih kontraindikacija obavezna je u slijedećim školama (područje Osijeka): Strojarska tehnička škola (autolimar, automehatroničar, automehaničar, instalater grijanja i klimatizacije, instalater kućnih instalacija, limar, plino instalater, vodoinstalater), Elektrotehnička i prometna škola (vozač motornog vozila), Graditeljsko-geodetska (keramičar-oblagač, monter suhe gradnje, soboslikar ličilac, tesar, zidar)  Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija (kozmetičar) te Medicinska škola (sva zanimanja), Ugostiteljsko-turistička škola (sva zanimanja) i Obrtnička škola (sva zanimanja).

Još jednom podsjećamo da u petak 28. lipnja 2013. u 18,00 h trebaju doći i učenici i roditelji kako bi potpisali prijavnicu s popisom prijavljenih obrazovnih programa. U slučaju nemogućnosti dolaska potrebno je dogovoriti se s razrednikom o drugom terminu. Napominjemo da je potpisana prijavnica od strane učenika i roditelja također preduvjet za upis u sve programa te se učenici koji ju ne potpišu neće moći upisati u školu. Istoga dana učenicima će biti podijeljene i učeničke svjedodžbe.

U slučaju dobivanja dodatnih obavijesti o upisima učenike i roditelje ćemo obavijestiti preko naše internetske stranice te ju redovito pratite.