E - dnevnik

Autor: Administrator , 6. 9. 2013.

Počevši od ove školske godine uključili smo se u aplikaciju e-dnevnik. To je internetska aplikacija za vođenje razredne knjige (imenika učenika i dnevnika rada). Aplikacija je razvijena u CARNetu 2011. godine.  Trenutno se ovom aplikacijom koristi više od 200 škola u Republici Hrvatskoj.  Sustav pruža mogućnost roditeljima da svakodnevno na brz i jednostavan način pristupe ocjenama, bilješkama o napredovanju učenika, izostancima i ostalim podacima. U e-dnevnik roditelji i učenici mogu ući putem svoga elektroničkog identiteta. Zbog potreba ove nove aplikacije naglašavamo da će svi učenici dobiti svoj novi elektronički identitet (korisničko ime i lozinku) tijekom idućeg tjedna, odnosno biti će podijeljen na prvom roditeljskom sastanku. Poradi toga obavještavamo učenike koji su se do sada koristili starim elektroničkim identitetom da ga neće moći koristiti do dobivanja novoga. Na stranicu e-dnevnik možete ući izravno preko internetske stranice škole (pogledaj desno) ili upišite u google tražilicu „e-dnevnik za učenike“. Pod „više“ pogledajte prezentaciju za roditelje i učenike s detaljnim uputama oko korištenja e-dnevnika. Upute će biti podijeljene roditeljima i u obliku letka na roditeljskom sastanku.

Naravno da uvođenje e-dnevnika ne znači da roditelji ne trebaju dolaziti na informativne razgovore, roditeljske sastanke i zajedničke informacije. Oni će se održavati kao i prijašnjih godina: individualne informacije za roditelje kod razrednika jednom tjedno, roditeljskih sastanaka će biti najmanje tri u godini te zajedničke informacije će se organizirati pet puta u ovoj godini (31.10.2013., 28.11.2013., 27.2.2014., 27.3.2014. i 22.5.2014. od 17,15-18,00 h). Roditelji koji budu željeli primati poruke iz e-dnevnika na svoju e-mail adresu ostavit će ju kod razrednika na prvom roditeljskom sastanku.

Priloženi dokumenti:
E_-_dnevnik_upute_za_ucenike_i_roditelje.ppt (1.21 MB)