Matea i Tea - najbolji likovni radovi u natječaju "Poster mira"

Autor: Administrator , 1. 12. 2013.

Kada bi vas netko pitao tko na Zemlji najdalje vidi, sigurno biste spominjali Japance. Ili možda Amerikance s onim največim teleskopima na svijetu. E, da, pa u Australiji ima jedan veeeliki teleskop za promatranje daleko, daleko. Najdalje, ipak, vidi onaj tko vidi našu budućnost. Zamislite, pa to su naša Mateja Murković (5.c) i Tea Škomrlj (6.c). Učenice naše škole - garantirano!

Pogledajte članak u Glasu Slavonije, a pod "više" nastavak teksta...

Izvijestila Silvija Vukašinović, učiteljica likovne kulture

Imaju „ziher“ ovjerene potvrde, to jest nagrade za najbolje likovne radove na temu: „Naš svijet – naša budućnost“. Drugu nagradu na natječaju Lions Cluba Osijek „Poster mira“ koji se održava svake godine, dobila je našaaaa - Mateja Murković iz  5. c. Odmah do nje, treću nagradu, opet našaaaaa višnjevčanka - Tea Škomrlj iz  6.c.

Mateja je na leđima male pčelice koju je spasila iz vode, nacrtala kuće, vrtove, ma cijeli jedan svijet! Pčela  je jako raširila krila i nosi nas visoko i daleko - da budemo što razvijeniji, napredniji i kulturniji.  Tea je široko otvorila vrata koja nas vode izvan zidina tvrđava i kamenih ograda i, gle, na sve strane lete svemirska vozila budućnosti, rastu neobične pitome biljke, kuće su svjetle, kuglaste, naša budućnost je vesela, visoko tehnološki napredna i ljudi uživaju u svemirskim putovanjima.

Bravo, curke, vaši teleskopi u moždanim centrima za maštu, prikazali su slike koje su osvojile lavlja srca (tj.članova Lions Cluba), a nas ste jako obradovale. Slikama, nagradama i spominjanjem naše škole. Prave ste svemirske pčelice. Samo nastavite biti tako vrijedne, radišne i pustite dobru maštu da zuji i zuji... Bravo svima koji su sudjelovali u stvaranju radova za natječaj o našoj budućnosti i  ponosna je  učiteljica  koja vas nadahnjuje i pokazuje razne puteve zujanja. Svi ste pobjednici i svi vidite dobru budućnost, već dok tiho i radosno slikate, ona je tu, među vama.

Izvijestila Silvija Vukašinović, nastavnica likovne kulture