Obilježili smo mjesec knjige

Autor: Administrator , 3. 12. 2013.

Mjesec hrvatske knjige se ove godine održao pod motom 'Tko čita (ne) skita' i počeo je 15. listopada i trajao sve do 15. studenoga te je kao i prijašnjih godina obilježen i u našoj školi. Na njegovo obilježavanje i na širenje ljubavi prema knjizi i čitanju prionula je naša knjižničarka Marija Klapka uz pomoć svojih Malih knjižničara. Za svaki je razred osmišljena tema koja prati preporuke HNOS-a. Prvašići su tako po prvi puta upoznali našu knjižničarku i knjižnicu te dobili svoje članske iskaznice. Drugi su razredi učili o časopisima, natjecali se u kvizu te izrađivali naslovnice vlastitih časopisa. Treći su razredi učili o dijelovima knjige i osobama koje sudjeluju u njezinom nastajanju. Četvrti razredi su se zabavljali pokazujući svoje znanje u među razrednom kvizu književnog djela Felixa Saltena Bambi. Peti su se razredi mučili, ali i dobro nasmijali uz slagalice koje su im otkrivale djela iz Šaljivih narodnih pripovijedaka. Šesti su razredi povezali lektirno djelo Stjepana Tomaša "Moj tata spava s andelima" s "Pričom o gradu" Siniše Glavaševića. Sedmaši su uživali u stihovima Dobriše Cesarića od kojih su stvarali vlastiti poetski kolaž, dok su se osmaši prisjetili svih lektirnih djela uz kviz "Pogled unatrag". Radovi naših učenika vezani uz Mjesec knjige izloženi su na knjižničnom panou a koliko smo se dobro zabavljali uz knjige možete pogledati na našoj Facebook stranici.

Izvjestila: Marija Klapka, knjižničar i prof.