ODRŽAN KARAOKE KONCERT

Autor: Administrator , 19. 11. 2008.

Kao što smo već najavili 7. studenoga 2008. održan je školski karaoke koncert „music4u“. Organizatori su bili 8. razredi naše škole i Udruga za cjeloviti razvoj SveJedno. Povod za održavanje koncerta je projekt „Škole za Afriku“ koji je pokrenut od strane UNICEF-a. Svrha projekta je da učenici kroz svoj angažman prikupe određena novčana sredstva koja bi se uplatila za opremanje škola u Africi. Sav prihod od prodaje ulaznica koje su bile po cijeni od 5 kn već je uplaćen u fond projekta „Škole za Afriku“
Uz učenike OŠ Višnjevac nastupali su i učenici OŠ Josipovac, Josipovac, OŠ Mate Lovraka, Ladislavci, OŠ Darda, Darda, OŠ V. Nazor, Čepin i OŠ Kralja Tomislava, Našice.
Prikupljeno je ukupno 1 400 kn koje je uplatila prof. Dubravka Premec.
Pjevanje učenika je pratila i posebna stručna komisija: prof. Alma Mance - domaćica koncerta, prof. Irena Nikičić i prof. Ivica Šteko koji su dali i svoje preporuke za daljnji rad naših mladih pjevača.

Fotografije sa koncerta možete pogledati u našoj galeriji. Posjetila nas je i novinarka "Slavnoskog doma" Vilma Baban te napravila kraću reportažu.

Dojmove o koncertu napisale su učenice 8.c Vlatka Brozović i Marijana Bošnjak

„Naši učenici su se itekako potrudili. Neki su pjevali, neki plesali, neki pomagali pri "fizičkim" poslovima. Većinom su te "fizičke" poslove dečki obavljali,a cure su se bacile na pjevanje i plesanje. Svi pjevači i plesači odreda su jako talentirani, i imaju potencijala za uspjeh u pjevačkim i plesačkim vodama. Prenijeli su malo svoje pozitivne energije na publiku, na što je ona uzvratila gromoglasnim pljeskom. Kako i ne bi, kada su taj svoj talent usmjerili u humanitarne svrhe. Djeca u Africi, koja nisu takve sreće kao mi, će im sigurno biti zahvalna. Bilo je jako zabavno, publika je uživala. Iskreno se nadamo da ćemo uskoro ponoviti cijeli ovaj događaj.“