22. zimska škola matematike

Autor: Administrator , 13. 1. 2015.

U organizaciji Osnovne škole Mladost, Udruge matematičara Osijek i Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera i ove školske godine, u prostorijama OŠ Mladost, 7. i 8. siječnja održana je  tradicionalna 22. Zimska matematička škola za učenike osnovnih škola. Zimska škola središnje je mjesto okupljanja najvrsnijih učenika osnovnih škola te predstavlja prirodan most suradnje osnovnih škola, strukovne udruge i osječke akademske zajednice. U radu sudjeluju najvrsniji učenici od četvrtog do osmog razreda osnovnih škola. Predavači su nastavnici zaposleni u osnovnim školama grada Osijeka te općina Bilje, Čeminac, Ernestinovo, kao i profesorica s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta iz Zagreba i studenti Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera.  U dva dana, koliko je  škola trajala, održano je  11 radionica i predavanja iz područja osnovnoškolske matematike, koje obuhvaćaju širok spektar tema od zabavnih do vrlo zahtjevnih sadržaja, a ciljano potiču razvoj matematičkih kompetencija i vještina. (Za učenike 6. razreda nastavnica B. Lendić održala je predavanje „Trokut – neiscrpna riznica znanja“). Zahvaljujem učenicima koji su se i ove školske godine odazvali Zimskoj školi te ih pozivamo da i slijedeće školske godine svojim prisustvom obogate ovaj događaj.

Izvijestila vaša nastavnica Blanka Lendić