Posjetili su nas Zumbići

Autor: Administrator , 11. 12. 2015.

Jedan od najpoznatijih i najboljih dječjih zborova u Hrvatskoj gostovao je u ovo predbožićno vrijeme u našoj školi. Učenici su uživali u pjesmicama Medo, Maca i ćuko, Mala Ruža, Jagoda, Uvijek netko nekog voli, Bumbar i bubamara te Bijeli Božić. Učenici su saznali da zbor djeluje već 26 godina i kako danas okuplja stotinjak djece predškolske i školske dobi (od 5 do 12 godina). Repertoar zbora je iznimno bogat, s osobitim naglaskom na dječju umjetničku pjesmu hrvatskih i inozemnih skladatelja. Zbor je tijekom svoga rada primio više vrijednih nagrada, snimio audiomaterijale i sudjelovao u nekima od predstava Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Osijek. Zbor je ostvario niz uspješnih koncerata diljem Hrvatske i u inozemstvu. Prošle je godine velikim slavljeničkim koncertom u dvorani Zrinjevac obilježena 25. obljetnica rada Dječjeg zbora Osječki zumbići, a tom je prilikom snimljen i nosač zvuka “The best of Zumbi zum” na kojemu se nalaze najveći hitovi ovoga dječjeg zbora. Ovaj zbor postao je prepoznatljiv simbol i zaštitni znak grada Osijeka, Slavonije i Baranje. Naša škola je imala tu čast otvoriti turneju Osječkih zumbića po osnovnim školama. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka