Posjetili smo župana

Autor: Administrator , 14. 12. 2015.

Osječko-baranjsku županiju posjetili su u četvrtak, 10. prosinca, u sklopu Eksperimentalnog izbornog programa nastave Građanskog odgoja i obrazovanja, učenici osmih razreda Osnovne škole Višnjevac. Učenike je pozdravio i dobrodošlicu im poželio župan Vladimir Šišljagić, koji ih je pozvao da budu aktivni građani i primjene građanski odgoj u praksi, kao i da iziđu na izbore kada budu punoljetni, jer svojim glasom mogu utjecati na važna politička zbivanja. U maloj vijećnici učenici su se okrijepili sokovima te postavljali zanimljiva pitanja županu. Župan je na lijep i pristupačan način objašnjavao rad županije te ulogu župana i njegovih zamjenika te ostalih pročelnika pojedinih odjela u županiji bez kojih Županija Osječko – baranjska ne bi mogla funkcionirati. Nakon toga je predsjedinik Vijeća učenika naše škole Fran Vuković zahvalio županu na posjeti uručivši likovni rad učenika pod nazivom “Otvorimo svoje prozore za svijet oko sebe“ u tehnici grafike. Na kraju smo posjetili Veliku vijećnicu Osječko-baranjske županije gdje su učenici poput pravih vijećnika postavljali pitanja i saznali nešto o radu Vijećnika, klubu vijećnika  i zadacima  prilikom izlaganja na sjednicama Skupštine Županije. Svi su djelatnici županije s kojima smo se sastali bili jako susretljivi,  prijazni  i na tome im zahvaljujemo.

O posjetu su izvijestili i na stranici Osječko-barnjske županije.

Izvijestila Silvija Vukašinović, mag. primarnog obrazovanja i likovne kulture

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici, fotografirala Marina Tojčić, knjižničarka