Posjetili smo gradsku upravu i gradonačelnika Osijeka

Autor: Administrator , 27. 1. 2016.

Gradsku upravu grada Osijeka jučer su posjetili u sklopu Eksperimentalnog izbornog programa nastave Građanskog odgoja i obrazovanja, učenici osmih te nadareni učenici petih razreda Osnovne škole Višnjevac. Učenike je pozdravio i dobrodošlicu im poželio zamjenik gradonačelnika Denis Ambruš. Učenike je proveo kroz  Gradsku upravu pa su tako primjerice mogli saznati iz prve ruke čime se to bavi predsjednik Gradskog vijeća Anto Đapić. Nakon toga u Velikoj vjećnici učenike je srdačno dočekao gradonačelnik grada Osijeka Ivan Vrkić , tajnica Grada Osijeka  Jadranka Nikolov i pročelnik Upravnog odjela Dražen Alerić. Učenici su se okrijepili sokovima te postavljali zanimljiva pitanja gradonačelniku i njegovim suradnicima. Prije najavljenog posjeta, proslijedlili smo gradonačelniku i gradskoj upravi pitanja vezana uz demokratske procedure vlasti i upravljanja gradom, pa nas je u Vijećnici dočekao dokument s odgovorima na naša pitanja. U nastavku razgovora, radoznale učenike zanimalo je kako se postaje gradonačelnik, da li je to teško zanimanje, postavili su i mnoga pitanja od velikog značaja za njihovo rodno mjesto i školu: postoje li projekti za mlade, kako se financira Gradska uprava, da li se planira izraditi dom za mlade kako bi se mogli družiti vikendom u Višnjevcu bez odlazaka u Osijek, kako bi škola mogla dobiti rasvjetu na igralištu, mogu li dobiti sprave za vježbanje na boćalištu i slično.

Gradonačelnik Ivan Vrkić  je na lijep i pristupačan način učenicima odgovarao na sva pitanja i objašnjavao misiju, viziju te opće i strateške ciljeve grada Osijeka. Nakon toga je predsjednik Vijeća učenika naše škole Fran Vuković zahvalio gradonačelniku i njegovim zamjenicima na posjeti uručivši likovni rad učenika. Svi su djelatnici Gradske uprave s kojima smo se sastali bili jako susretljivi,  prijazni  i na tome im zahvaljujemo. Našu posjetu su najavili i na službenom portalu grada Osijeka  a o njoj je javila i Osječka TV.

Djelić ugođaja s posjeta pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Silvija Vukašinović, mag. primarnog obrazovanja i likovne kulture

Fotografirala: Marina Tojčić, knjižničarka