Prva sjednica Dječjeg gradskog vijeća

Autor: Administrator , 29. 1. 2016.

Predstavnici i koordinatori svih gradskih škola okupili su se u srijedu, 27. siječnja, u prostorijama Društva „Naša djeca“ u Osijeku na prvoj ovogodišnjoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća. Sastanak je započeo u 13 sati, govorom dječje gradonačelnice, naše učenice 6.a razreda, Ive Komar. Nakon uvodnog govora učenici su glasali i izabrali dvije zapisničarke, našu učenicu 7.c razreda, Mateu Murković i Emanuelu Kovačević, učenicu 8b. razreda iz Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ u Osijeku. Dnevni red sjednice usvojen je jednoglasno. Učenicima se potom predstavila nova voditeljica Dječjeg gradskog vijeća Grada Osijeka, naša nastavnica, Silvija Vukašinović. Nakon toga dječja gradonačelnica je učenicima pročitala program rada za 2016. godinu. Na sjednici je usvojeno vrijeme i mjesto za buduće održavanja sjednica. Koordinatori su predali novoj voditeljici potpisanu izjavu roditelja za sudjelovanje učenika u radu Dječjeg gradskog vijeća. Sljedeća sjednica Dječjeg gradskog vijeća održat će se u veljači u prostorijama Društva „Naša djeca“. Dječja gradonačelnica je na kraju svima zahvalila na dolasku.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka i voditeljica Vijeća učenika

Fotografije na Facebook stranici: Goran Orlić, učitelj pripravnik