Zlato za naše odbojkašice!

Autor: Administrator , 5. 3. 2016.

Finale školskog odbojkaškog prvenstva grada Osijeka završeno je na najljepši mogući način. Odlično finale, sa još boljim krajem jer su naše djevojke osvojile zlatnu medalju.
U finalu su se susrele ekipe OŠ Višnjevac i OŠ F.K. Frankopan. Početak utakmice za nas nije dobro krenuo jer su nas protivnice napale sa dugačkim i jakim servisima i početni problemi su potrajali duže nego što smo očekivali, iako nismo loše igrali, ali su protivnice bile te koje su lovile i ono neuhvatljivo. Pri rezultatu 7-17 za OŠ Frankopan počeli smo i mi njih pritiskati i djevojke su počele igrati onako kako one mogu i znaju i vraćamo se odličnim servisima i odličnom igrom na 17-17. Nastavak je bio izjednačen te iako smo često bili u minimalnoj prednosti u dramatičnoj završnici osvajamo prvi set rezultatom 29-27.
Odličnom igrom započinjemo i drugi set i vrlo brzo se odvajamo na 10-tak razlike i tu prednost do kraja i povećavamo te zasluženo osvajamo prvo mjesto u konkurenciji 18 osnovnih škola iz grada Osijeka i bliže okolice. Čestitke našim djevojkama na odličnoj igri i borbenosti, a također čestitke i djevojkama OŠ Frankopan jer su nas namučile i odigrale su borbeno do zadnjeg poena.
Djevojkama OŠ Višnjevac zlatne medalje su uručile seniorske igračice ŽOK Osijek 06. Osim medalja, djevojke su dobile i slatki paket te Gala odbojkašku loptu.
Iako je ekipa igrala i disala kao jedno, te što je odbojka kolektivan sport na kraju je dodijeljena i nagrada za najbolju igračicu finala, koja je pripala našoj Vanesi Šimić. Čestitke Vanesi i svim djevojkama jer bez 6 „odličnih“ u terenu danas ovo ne bi uspjeli.
Igračice OŠ Višnjevac: Vanesa Šimić, Korina Miličević, Sara Bertok, Tamara Špoljarić, Ivona Barišić, Matea Miličević, Dorja Ivanović, Zrinka Buntić, Nikolina Roguljić i Ivana Dragić.
Voditelji: Branko Hannich i Danijel Mazur

(Preneseno sa FB stranice ŽOK Ferivi Višnjevac uz odobrenje)